Yarkadaş: Vahdettin Köşkü İçin Ne Kadar Harcandı?

ANKARA(ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı çalışma ofisi olarak kullanılmak &...

Haberler 15.09.2015, 10:40
Yarkadaş: Vahdettin Köşkü İçin Ne Kadar Harcandı?

ANKARA(ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı çalışma ofisi olarak kullanılmak üzere restore edilen Vahdettin Köşkü’nün restorasyonu için ne kadar harcandığını sordu.

Yarkadaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) encümeni tarafından 13 hanenin yıkımı ve tahliyesi için geçen yıl alınan kararın mahallelinin açtığı davalarla iptal edilmesinin ardından şimdi de evlerin kamulaştırılmasına dair belediyeden karar çıktığını” belirterek şöyle dedi:

 “İdare mahkemelerinin hukuka aykırılık gerekçesiyle belediyenin almış olduğu yıkım ve tahliye kararlarını iptali sonrası, İBB encümeninin kanuna karşı hile sayılabilecek bir yol izleyerek kamulaştırma kararı almasının nedeni nedir? Yargı by-pass mı edilmiştir? Söz konusu kamulaştırma, hukuka ve anayasayla teminat altına alınan mülkiyet hakkına uygun mudur? Mahallelinin 70 yıldır ikamet ettiği bölgeden hukuka aykırı yollarla ve cüzi miktardaki bedellerle çıkarılmak istenmesi doğru bir uygulama mıdır? Evlerin bulunduğu alanın, yeşil alan olarak köşk alanına ekleneceği doğru mudur? Cumhurbaşkanı çalışma ofisi olarak kullanılmak üzere restore edilen Vahdettin Köşkü’nün restorasyonu için ne kadar harcanmıştır?” (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@