Yarkadaş, Canlı Bomba Ve Terör Eylemlerine Karşı Alınan Önlemleri Sordu

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, nüfus yoğunluğunun fazla olduğu AVM’ler, meydanlar ve şehir merkezlerinde oluşabilecek canlı bomba ve terör eylemlerine karşı alınan önlemleri sordu.

Haberler 13.08.2015, 16:24
Yarkadaş, Canlı Bomba Ve Terör Eylemlerine Karşı Alınan Önlemleri Sordu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, nüfus yoğunluğunun fazla olduğu AVM’ler, meydanlar ve şehir merkezlerinde oluşabilecek canlı bomba ve terör eylemlerine karşı alınan önlemleri sordu.

Yarkadaş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde,  İstanbul Sultanbeyli’de yaşanan bombalı saldırıyı TBMM’ye taşıyarak, yaşanan olayda bir güvenlik zafiyeti olup olmadığını öğrenmek istedi.

Yarkadaş, soru önergesinde şöyle dedi:

“Bomba yüklü bir araçla ilçe merkezinde ki Polis Merkezine saldırı ne şekilde gerçekleşmiştir?

Gece yaşanan bombalı saldırı ardından sabah saatlerinde polis merkezi önünde önlem alan güvenlik güçlerine yapılan ikinci saldırı bir güvenlik zafiyeti olduğunu gündeme getirmiştir? Yaşanan olayda bir güvenlik zafiyeti var mıdır?

Emniyette yaşanan yer değişikleri ve görevden almaların istihbarat zafiyetine yol açtığı, özellikle istihbarat birimlerinde görev yapan tecrübeli polislerin görevlerinden uzaklaştırmalarıyla istihbarat açıklarının arttığı iddiaları doğru mudur?

Olayla ilgi başlatılan soruşturma ne aşamadadır?

7 Haziran seçimlerinden sonra ülke genelinde artan terör saldırıları ve çatışma ortamının sebebi nedir?  Olayların 7 Haziran’dan sonra artması tesadüf müdür?

Özellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu AVM’ler, meydanlar ve şehir merkezlerinde oluşabilecek canlı bomba ve terör eylemlerine karşı alınan önlemler nelerdir? Bu konuda arttırıcı güvenlik önlemleri alınmakta mıdır? Alınmakta ise ne tür tedbirlerdir?” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@