Yapılan Devlet Eliyle ‘Hacker'lik Yapmaktır

ANKARA (ANKA)- CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Twitter ile Youtube'a erişimin mahkeme kararı  doğrultusunda engellenmesine ilişkin, “Bu uygulama korsandır. Yasal bir karşılığı yok. Anayasal suç işleniyor. Yapılan devle

Haberler 06.04.2015, 11:03
Yapılan Devlet Eliyle ‘Hacker'lik Yapmaktır

ANKARA (ANKA)- CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Twitter ile Youtube'a erişimin mahkeme kararı  doğrultusunda engellenmesine ilişkin, “Bu uygulama korsandır. Yasal bir karşılığı yok. Anayasal suç işleniyor. Yapılan devlet eliyle ‘hacker’lik yapmaktır” dedi.

Aksünger, “hükümet bilişim suçu işliyor” başlıklı yaptığı açıklamada, AKP Hükümetinin şehit  Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin yayınlandığı gerekçesiyle sosyal paylaşım sitesi Twitter ile video paylaşım sitesi YouTube'a erişimi Erişim Sağlayıcıları Birliği aracılığıyla yasalara aykırı olarak kapattığını belirterek şöyle dedi:

“TT Net’in  Google’ın DNS ayarlarını değiştirerek kullanıcıları kendi DNS ayarlarına yönlendirmesi büyük bir suçtur. TT Net başka bir yer sağlayıcının bilgilerine erişerek hackerlik yaparak bilişim suçu işliyor.

Yaşanan bu durum Türkiye’yi dünyaya rezil etmiştir. Hükümet neyi saklamak istiyor? Vatandaşın haber alma özgürlüğü, basın özgürlüğü neden engelleniyor? Bu uygulama korsandır. Yasal bir karşılığı yok. Anayasal suç işleniyor.

Yapılan devlet eliyle ‘hacker’lik yapmaktır.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@