Yalova Belediye Başkanı Salman: Acılar ilk günkü kadar sıcak

MARMARA Depremi’nin 16'ncı yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, "Deprem üzerinden 16 yıl geçse de acılarımız halen o günkü gibi sıcak" dedi..

Haberler 16.08.2015, 16:43
Yalova Belediye Başkanı Salman: Acılar ilk günkü kadar sıcak

MARMARA Depremi’nin 16'ncı yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, "Deprem üzerinden 16 yıl geçse de acılarımız halen o günkü gibi sıcak" dedi.
Salman yaptığı açıklamada, yitirilen yaşamları ve yaşananların hiçbir zaman unutulmayacağını ve unutturulmayacağını söyledi. Başkan Salman,  bunun böyle olması gerektiğini birkaç gece önce meydana gelen depremle bir kez daha anladıklarını söyledi. Salman, şöyle konuştu:
"Kentimiz deprem kuşağı üzerinde ve her zaman büyük depremleri yaşayabilme olasılığı olan bir kent. 1999’da yaşadıklarımızdan öğrendiğimiz en önemli ders can kaybına depremin değil, binaların neden olduğuydu. 1999 sonrasında yapılan yapıların güvenli bir şekilde inşa edilmesi için tüm denetimler yerine getiriliyor. Yalova Belediyesi olarak biz de bu konuda ince eleyip sık dokuyoruz. Acıları tekrar yaşamamak ve deprem nedeniyle bir tek can dahi yitirmemek için bilinçli bir şekilde hareket etmeye özen gösteriyoruz."

Marmara Depremi’nin 16’ncı yıldönümünde bu yıl da Deprem Anıtı’nda anma programı düzenleneceğini anlatan Salman, şu bilgileri verdi:
"Programda Mevlid-i Şerif okunacak ve helva ikramında bulunulacak. Gelecek nesillerin yaşanılanları gözlemlemesi ve deprem gerçeğini unutmaması için Deprem Anıtı içerisindeki resimlerin yer aldığı alanı yaz sezonu boyunca pazartesi günleri hariç diğer günlerde halkımızın gezmesi ve o günleri görmesi adına saat 24.00’e kadar açık tutuyoruz. 1999 depreminde kaybettiğimiz canlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, Rabbimin tekrar aynı acıları yaşatmamasını diliyorum."
 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@