Yalçın Topçu'dan Tepki: Onları Memleketten Tekne Kazır Gibi Atacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, teröristlerin gerçekleştirdikleri saldırılara misliyle karşılık verileceğini bildirdi.

Haberler 07.09.2015, 16:37
Yalçın Topçu'dan Tepki: Onları Memleketten Tekne Kazır Gibi Atacağız

ANKARA (ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, teröristlerin gerçekleştirdikleri saldırılara misliyle karşılık verileceğini bildirdi. Bakan Topçu, “Bölücü örgüt tekne kazırcasına bu memleketten sökülüp atılacaktır. Ülkenin birlik ve beraberliği noktasında derdi olan bütün siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşları ve medyanın da bölücü örgütün ekmeğine yağ sürecek tutum ve davranışlardan uzak durması gerekir. Terörle mücadele topyekûn yürütülmesi gereken hassas bir süreçtir” dedi.

Topçu, Dağlıca saldırısına ilişkin açıklamasında saldırının herkesin yüreğini yaktığını belirterek, “Güvenlik güçlerimiz mutlaka bu hainlere, işbirlikçi alçaklara karşılığını misliyle ödetecektir, ama yine de yüreğimizdeki ateş sönmeyecektir. Bölücü terör örgütünün tamamı yok edildiği, bu insan müsveddeleri bir daha huzur ve güvenliğimizi bozmaya cesaret edemeyeceği zaman ancak yüreğimiz soğuyacaktır” dedi.

Bölücü teröre karşı verdikleri mücadelede özellikle son dönemde çok ciddi bir kararlılık bulunduğunu anlatan Topçu, “Güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonları ve devletimizin güçlü iradesi karşısında bölücü terör örgütü büyük ölçüde kayıplar vermektedir. Yaptıkları eylemler kamuoyunun moralini bozmaya yöneliktir. Kimse endişelenmesin, terörle mücadelede nihayet doğru adımlar atılmaya başlanmış, doğru hedefler belirlenmiştir. Bölücü terör örgütü ve her türlü uzantısının çırpınışları boşunadır, layık oldukları şekilde cezalarını göreceklerdir” dedi.
Kültür Bakanı Yalçın Topçu, bölücü terörün hedefinin kafa karışıklığı yaratıp, vatandaşların devlete güvenini zayıflatmak olduğunu belirtirken, “Devletimiz ve hükümetimiz her türlü tedbiri almaya devam edecek ve bölücü örgüt tekne kazırcasına bu memleketten sökülüp atılacaktır. Ülkenin birlik ve beraberliği noktasında derdi olan bütün siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşları ve medyanın da bölücü örgütün ekmeğine yağ sürecek tutum ve davranışlardan uzak durması gerekir. Terörle mücadele topyekûn yürütülmesi gereken hassas bir süreçtir” dedi.

Bakan Topçu, teröristlerin yaptıkları saldırıların mücadele azimlerini daha fazla perçinleştirdiğini bildirdi. Yalçın Topçu, “Bölücü terör örgütü ve uzantılarını seçim sürecinde şirin gösterme gayretinde olanlarla birlikte tüm dünya bu lanet örgütün gerçek yüzünü Dağlıca’da bir kez daha görmüştür. Kimse kendini boşu boşuna kandırmasın. Bölücülerin maskeleri düşmüştür. Bu kesimleri bir kez daha muhasebe etmeye davet ediyorum.
Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize de sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@