Vitrin Aday Anlayışından Uzak Durduk

ANKARA (ANKA)-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü  Beşir Atalay, aday profillerinde merkezi siyasetin ihtiyaçları ile yerel siyasetin ihtiyaçlarını dengeleyen bir anlayışı gözetlediklerini belirterek, “Mümkün ol

Haberler 07.04.2015, 12:28
Vitrin Aday Anlayışından Uzak Durduk

ANKARA (ANKA)-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü  Beşir Atalay, aday profillerinde merkezi siyasetin ihtiyaçları ile yerel siyasetin ihtiyaçlarını dengeleyen bir anlayışı gözetlediklerini belirterek, “Mümkün olduğunca AK Parti ilkeleriyle, AK  Parti geçmişiyle ilişkili olmayan vitrin aday, flaş aday transfer anlayışından uzak durduk” dedi.

Atalay, aday listesinin açıklanmasının ardından AK Parti Genel Merkezinde değerlendirmelerde bulundu. Atalay, aday profillerinde merkezi siyasetin ihtiyaçları ile yerel siyasetin ihtiyaçlarını dengeleyen bir anlayışı gözetlediklerini belirterek, “Mümkün olduğunca AK Parti ilkeleriyle, AK Parti geçmişiyle ilişkili olmayan vitrin aday, flaş aday transfer anlayışından uzak durduk. Teşkilatlarımızdan gelen adayları mümkün olduğunca öncelik verdik. AK Parti serüveninde yer alan adaylara öncelik verdik” dedi.

-“GÜÇLÜ AKTÖRLERİ BÜYÜKŞEHİRLERDE TOPLAMADIK”-

Atalay, AK Parti karar alma mekanizmalarında yer alan güçlü aktörleri büyükşehirlerde toplamadıklarını bunları yerele dağıttıklarını vurguladı. Davutoğlu, büyük bir seçim kampanyasına hazırlandıklarını dile getirerek, “Sloganlarımız, bilboardlarımız, çalışmalarımı hazır. Başbakan ile değerlendireceğiz. Benim koordinasyonumda uzun süredir yürüyordu. Bunlar büyük oranda tamamlandı” ifadelerini kullandı. 

-“AKRABA OLDUKLARI İÇİN ADAY OLMAYAN BİR SÜRÜ İSİM VAR”-

Açıklama sonrası soruları yanıtlayan Atalay, “Osman Gökçek, Bülent Arınç'la yaşanan gerginlikten dolayı mı aday olmadı?” sorusuna “Öyle bir şey yok. Vasıfları müsait, ama akraba oldukları için aday olmayan bir sürü isim var. Bülent Bey böyle bir şey söylememiş” dedi.

“Erdoğan'dan görüş alındı mı?” sorusuna Atalay, “Geçen seçimlerde uyguladığımız yöntemleri uyguladık. Üst kurulumuz bu çalışmaları yürütmüştü. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim kurucu liderimizdir. Bu hareketteki yerini hepimiz biliyoruz” diye konuştu.

“Seçim beyannamesinde son durum nedir? Seçim beyannamesinde başkanlık sistemi nasıl yer alacak?” sorusuna ise   Atalay, “Yeni Anayasa bu dönemde seçim kampanyasının önde gelen konularından biri olacak. Bu Anayasanın içinde diğer konular gündeme gelecektir. Burada bizim için önemli olan tam demokratik bir anayasa. İnsanı odağa alan, güçler ayrılığını koruyor, denetim mekanizmalarını çok iyi olduğu bir yönetim sistemi. Beyannamede de bu şekilde yer alacak” dedi. (ANKA/SON)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@