Vekilliğine Sevinemedi

İZMİR'de 7 Haziran'da milletvekili adaylığı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından düşürülen Atila Sertel, 1 Kasım'da aynı sıradan aday oldu ve milletvekili seçildi.

Haberler 02.11.2015, 12:30
Vekilliğine Sevinemedi
(DHA)- İZMİR'de 7 Haziran'da milletvekili adaylığı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından düşürülen Atila Sertel, 1 Kasım'da aynı sıradan aday oldu ve milletvekili seçildi. İlk kez milletvekili olan sertel, "Üzüntüm büyük" dedi.

İzmir'de 7 Haziran seçimlerinde CHP'den milletvekili adaylığı Yüksek Seçim Kurulu tarafından düşürülen İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Atila Sertel, bu kez 2'nci bölge 6'ncı sıradan milletvekili seçildi. Sertel, partisinin ülke genelinde aldığı oy nedeniyle, milletvekili olduğuna sevinemediğini belirterek, şöyle konuştu:

"Biz, İzmir'de gerçekten olağanüstü bir çalışma sürdürerek gereğini yaptık. Geçen seçime göre her iki bölgede birer vekil artırdık ama bu ülke geneline etki etmedi. 'Şu ya da bu sorumlu' demek yerine herkes değerlendirme yapmalı ve önümüzdeki günleri Türkiye'nin sorunlarını çözmek yolunda halk adına siyaset üretmeli. Halkı suçlayarak 'halk yanlış yaptı' diyerek siyaset yapılmaz. Herkes kendini iyi değerlendirmeli ve önümüzdeki sürece bakmalı. Olağanüstü koşulların yaprattığı bir tablo bu. Ben kendi adıma sevinemedim. Türkiye'de insanların sorunlarına çözmeye yönelik hazırlık içindeydik. Muhalefeti iyi yapmak yetmiyor. Ben muhalefeti iyi yaparım ama ben iktidarın bir parçası olmak istiyorum. Üzüntüm büyük." 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@