Vekil Düzenlemesine Lider Engeli

ANKARA(ANKA) - Milletvekillerinin “özlük” haklarını düzenleyen ve Meclis başkanı Cemil Çiçek’in imzasını taşıyan teklif “lider” engeline takıldı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin istemediği düzenlemeye Başbakan Davutoğlu da onay

Haberler 02.04.2015, 13:43
Vekil Düzenlemesine Lider Engeli

ANKARA(ANKA) - Milletvekillerinin “özlük” haklarını düzenleyen ve Meclis başkanı Cemil Çiçek’in imzasını taşıyan teklif “lider” engeline takıldı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin istemediği düzenlemeye Başbakan Davutoğlu da onay vermeyince düzenleme bir başka bahara kaldı.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; Meclis kapanmadan önce Meclis Başkanı Cemil Çiçek, milletvekillerinin özlük haklarını düzenleyen teklifin Genel Kurul’dan geçmesini istedi. Ancak, MHP’nin teklife muhalefet şerhi koyması nedeni ile AK Parti de bur kez daha konuyu Başbakan Davutoğlu’na iletti. Davutoğlu’nun da, “Meclis’te tüm milletvekillerinin ve partilerin evet demesi lazım. O zaman olur” dediği öğrenildi. Genel Kurul gündemine alınmasında ise son anda vazgeçildiği de kaydedildi. Son bir değişiklik ya da uzlaşı olmazsa vekil düzenlemesi bir başka bahara kalacak. (ANKA)

(BK/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@