Vatandaşı Sevindirecek Kredi Kartı Teklifi

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, kredi kartları ve banka kartlarından kart aidatı ve hesap işletim ücreti adı altında yapılan kesintilerin son bulması için kanun teklifi verdi.

Haberler 31.08.2015, 21:26
Vatandaşı Sevindirecek Kredi Kartı Teklifi

ANKARA (ANKA)- CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, kredi kartları ve banka kartlarından kart aidatı ve hesap işletim ücreti adı altında yapılan kesintilerin son bulması için kanun teklifi verdi.

Yüksel, TBMM Başkanlığına sunduğu iki ayrı kanun teklifiyle bankacılık kanunu ile banka kartları ve kredi kartları kanunlarında değişiklik yapılmasını istedi.

Teklife göre; kart sahibi ile müzakere edilmeden, önceden hazırlanmış standart sözleşmelere dayanarak kart sahibinden kart kullanım ücreti, kart aidatı veya yıllık ücret gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilmeyecek ve kart sahibinin hesabından kesinti yapılamayacak.

Standart sözleşmelere dayanarak mevduat hesabı sahibinden sözleşmede yer alsa dahi hesap işletim ücreti veya yıllık ücret gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemeyecek ve mevduat hesaplarından kesinti yapılamayacak. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@