Vatan Partisi: İsmail Kahraman darbe istiyor

VATAN Partisi İl Başkanı Eyup Karakaş, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Yeni anayasada ve dindar bir anayasa olmalı" sözlerinin açıkça bir darbe isteği olduğunu öne sürdü. Vatan...

Haberler 26.04.2016, 10:25
Vatan Partisi: İsmail Kahraman darbe istiyor
VATAN Partisi İl Başkanı Eyup Karakaş, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Yeni anayasada ve dindar bir anayasa olmalı" sözlerinin açıkça bir darbe isteği olduğunu öne sürdü.

Vatan Partisi İl Başkanı Eyup Karakaş, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Laiklik anayasada olmamalıdır" sözünü eleştirdi. Karakaş, Anayasa'ya göre, hiç kimse ve kurumun Anayasa ve yasalardan almadığı bir yetkiyi kullanamayacağını anlatırken, şöyle dedi:

"Anayasanın 2'inci maddesi 'Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir' diyor. 4'üncü madde ise, Anayasa'nın bu hükümlerinin değiştirilemeyeceğini hatta değiştirilmesinin teklif dahi edilemeyeceğini hükme bağlar. TBMM dahil hiç kimsenin ve hiçbir kurumun anayasanın bu maddelerini değiştirmeye yasal yetkisi olmadığına göre İsmail Kahraman laikliği ancak bir darbe ile ortadan kaldırabilir." 

Karakaş ayrıca, devletin “laik” olma özelliğini kaldırmak isteyenlerin karşılarında kalbi vatan ve millet sevgisi ile dolu Türk evlatlarını bulacağını anlatırken, şu ifadeleri kullandı:

"Onların direnmesi ise tamamen yasal olacaktır. İsmail Kahraman şunu da bilmiyor: Laiklik din ve vicdan hürriyetinin garantisidir. Ancak laik ülkelerde insanlar bu özgürlüğe sahiptir. Laiklik yoksa din ve vicdan hürriyeti de olamaz. Ayrıca anayasa dindar olmaz, insanlar dindar olur. Bu ülkenin “kalbi vatan ve millet sevgisi ile dolu evlatları” sadece İsmail Korkmaz’a değil, devletin temel niteliklerini ortadan kaldırmaya teşebbüse eden darbe heveslilerine gerekli dersi verecek güçtedir. Bu husus asla unutulmamalıdır."  
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@