Ümit Özdağ İYİ Parti'den Sert Sözlerle İstifa Etti: İBB'den Gelen Çantalar Ve İhaleler Karşısında İYİ Parti'nin Onurunu Sattınız!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ TBMM'de bir basın açıklaması yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu. Ümit Özdağ istifa gerekçelerini uzun bir değerlendirme ile belirtirken Meral Akşener'i de sert şekilde eleştirdi.

Ümit Özdağ İYİ Parti'den Sert Sözlerle İstifa Etti: İBB'den Gelen Çantalar Ve İhaleler Karşısında İYİ Parti'nin Onurunu Sattınız!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ partisinden istifa etti. Bir süre önce İYİ Parti'den ihraç edilen ve mahkeme kararı ile geri dönen Ümit Özdağ bugün kendi iradesi ile İYİ Parti'den ayrıldığını açıkladı.İYİ PARTİ'NİN ONURUNU SATTINIZ!Ümit Özdağ istifa gerekçelerini de geniş bir şekilde aktardı. İYİ Parti'yi eleştiren Ümit Özdağ, “Sarı sendikacılık olduğu gibi bir de sarı muhalefetçilik var. Bugün Cumhur İttifakı'nın varolma nedeni İYİ Parti Genel Başkanı meral Akşener'in tek başına seçime girmeyecesaret edememesidir. İYİ parti, CHP'nin uydu partisi haline getirilmiştir. Bana kızacaklarına İYİ Parti'nin iç işlerine karışan CHP'nli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na kızsınlar. Ancak onlara da kızamıyorsunuz çünkü belediyeden gelen çantalar, ihaleler ve makamlar karşısında İYİ Parti'nin onurunu sattınız. Bu söylediklerimiz hepsinin kanıtı vardır.” dedi.İYİ Parti istanbul İl Başkanı hakkında da iddialarını sürdüren Ümit Özdağ, “İYİ Parti istanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır. Bu hukuki bir gerçektir. Anayasa'nın aldığı karar göre akrabalarınızın hemen hemen hepsi FETÖ ile iltisaklıysa siz de aynısınızdır. Ayrıca telefon görüşmelerinizde FETÖ'nün üst düzey yöneticileri ile görüşmeleriniz varsa, bu görüşmelerin birisinde Ümit Özdağ'a bilgi verilmesini engelleyin deniliyorsa, onu susturun diye talepte bulunuluyorsa siz FETÖ ile iltisaklısınız.” ifadelerini kullandı.MERAL AKŞENER BENİ İHRAÇ EDECEK KADAR CESUR DEĞİLDİR!İYİ Parti'ye yönelik eleştirilerini sürdüren Ümit Özdağ, “Türk milliyetçisiyim diyerek makamlarını, keselerini dolduranlarla ben aynı partide bulunamam. Meral Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir. Ama ben Meral Akşener ile beraber kurucusu olduğum, kurucular kurulunu kendisiyle birlikte oluşturduğum İYİ Parti'den istifa edecek kadar cesurum.” şeklinde konuştu.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@