Ümit Özdağ'dan TSK Rehabilitasyon Merkezi'nin sivilleştirilmesine tepki

MHP'li Ümit Özdağ, Sağlık Bakanlığına bağlanan ve sivillere açılan TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde kalan gazilerin Sağlık Bakanını aradığını belirterek "Gazilerimiz özel kalem müdürüne Sağlık Bakanıyla...

Haberler 18.08.2016, 17:11
Ümit Özdağ'dan TSK Rehabilitasyon Merkezi'nin sivilleştirilmesine tepki
ANKARA, () - MHP'li Ümit Özdağ, Sağlık Bakanlığına bağlanan ve sivillere açılan TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde kalan gazilerin Sağlık Bakanını aradığını belirterek "Gazilerimiz özel kalem müdürüne Sağlık Bakanıyla görüşmek istediklerini söylüyorlar. 'Demokrasi gazisi misiniz?' diye soruyorlar ve görüşme ilerlemiyor" dedi.

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde tedavi gören gazilerle birlikte basın toplantısı düzenledi. Ümit Özdağ Sağlık Bakanlığına bağlanan rehabilitasyon merkezinin 2000 yılından beri gazilerin hizmetinde olduğunu bildirdi. Ümit Özdağ, rehabilitasyon merkezinin sivillere açılacağını, askeri personele el çektirileceğini kaydederek bu merkeze gazilerin ne yaşadığını bilmeyen, ortak duyguyu paylaşmayan r personel yapılanmasının gerçekleşeceğini ifade etti. Ümit Özdağ gazilerin bu konudaki endişelerini dört maddede anlattıkları mektubu Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a verdiğine dikkati çekerek “Gazilerimiz 200 yataklı klinik, 50 yataklı bakımevinin sivillere açılmasıyla gazilerin burada kendilerine yer bulamayacağından endişe ediyorlar. Gelecek haftadan sonra askerlerin kışlalarına döneceğini, ömür boyu bakıma muhtaç olan gazilere kimin sahip çıkıp ilgileneceğinin bilinmiyor. Rehabilitasyon merkezinde kalan gazilerimiz Sağlık Bakanı'nı arıyorlar, özel kalem müdürüne bakanla görüşmek istediklerini söylüyorlar. 'Demokrasi gazisi misiniz?' diye soruyorlar ve görüşme ilerlemiyor. Askeri tabipliği kaldırmak, Türk askerine yapılmış bir suikasttır. Askeri hastanelerde harp cerrahisi konusunda büyük birikim oluştu, dünya çapında referans merkezi oldu. GATA, askeri tabiplik sistemine FETÖ'nün sızdığı ortada, bunu tasfiye edin. Kadın doğum bölümünü kapatın, gerek yok ama GATA'nın harp cerrahisi ile ilgili birçok bölümü var. Yapmanız gereken, birçok şehit vermeden, birçok gazi uzuvlarını kaybetmeden bu yanlış adımı geri almak, askeri tabiplik sistemini yaşatmaktır. Bunu hükümet yaparsa sadece bu milletin çocuklarına, Mehmetçiğine iyilik yapmış olur." diye konuştu.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@