Ulusal Egemenlik İçin İkinci Tarih 7 Haziran Olacak

ANKARA (ANKA) – Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “96 sene evvel, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesi, kurtuluşu için hayatlar feda edilen değerlerin, inançların ve birikimin ay

Haberler 19.05.2015, 19:18
Ulusal Egemenlik İçin İkinci Tarih 7 Haziran Olacak

ANKARA (ANKA) – Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “96 sene evvel, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesi, kurtuluşu için hayatlar feda edilen değerlerin, inançların ve birikimin ayaklar altına alınması ile yeniden canlanmıştır. Millet tıpkı o gün olduğu gibi bugün de mücadele içindedir. Ulusal egemenlik için ikinci tarih 7 Haziran olacaktır” dedi.

Uysal, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 13 yıllık AKP iktidarı ile “96 sene evvel hiçbir ayrım gözetmeksizin ulusal kurtuluş mücadelesi veren Türk milletinin, kutuplaşmaya ve ayrışmaya zorlandığını” belirten Uysal, şunları ifade etti:

“Bu toprakları vatan yapan, ülke yapan değerlerin bir kısmı ile hedeflediği rantlar uğruna savaşan, bir kısmını ise emelleri uğruna kullanan iktidar partisi, ülkede kendi hedefleri doğrultusunda ‘yeni’ diyerek başlattığı bir sistemin kuruluş mücadelesini verirken, milletin de kurtuluş mücadelesi vermesine ön ayak olmuştur. Milletin verdiği kurtuluş mücadelesi, yolsuzlukla, hukuksuzlukla, sorumsuzlukla ve yoksullukladır. 96 sene evvel, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesi, kurtuluşu için hayatlar feda edilen değerlerin, inançların ve birikimin ayaklar altına alınması ile yeniden canlanmıştır. Dün toprağını işgalciden savunan Türk milleti, bugün iktidarın doymak bilmeyen rant sevdasından, siyasal rant uğruna ülke toprağını parçalamak hevesi ile koşuşturanlardan korumaya çalışmaktadır. Dün değerlerini, Batı'nın sömürgeci saldırılarından korumaya çalışan, Ezan-ı Muhammediyi minarelerden, bayrağımızı gönderden indirtmemeye çalışan Türk Milleti bugün de benzer saiklerle mücadele etmektedir. Miting meydanlarında elinde Kur-an-ı Kerim dolaşarak dini siyasete alet edenlere karşı, bayrağımızı gönderden indirenlere ve indirilmesine göz yumanlara karşı bir mücadele verilmektedir. Ülkeyi parsel parsel imara açan, karış karış siyasi hesaba katan anlayışa karşı mücadele verilmektedir. Bugün kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs'la beraber tüm ulusal bayramlarımızı unutturmak isteyen zihniyet karşısında yeniden 19 Mayıs ruhuyla karşı durma günüdür. Ulusal egemenlik için ikinci tarih 7 Haziran olacaktır. 7 Haziran seçimlerinde millet egemenliğine yeniden kavuşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Milli Kurtuluş Hareketi'nin Lideri, Cumhuriyet'in Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimize yüce Rabbimizden rahmet diliyor, onları minnet ve saygıyla anıyoruz.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@