Ülkücüler Eylem Yapacak Mı?

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, bu hassas süreçte birçoğu sahte hesaplar kullanan bazı kişi yahut zümrelerin sosyal medya üzerinden “ülkücülerin sokağa çıkmasına” dair çağrılar yaptığının görüldüğünü belirterek uyarıda bulundu. Olcay Kılavuz, “Ülkücüler, Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olmasından hareketle, düşünce ve eylemlerini yasal yollardan sürdürmeye kararlıdır. Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin asli vazifesidir. Ülkücüler ancak bu vazifenin yerine getirilemediği bir ortamda üzerine düşen sorumluluğu ifa eder” dedi.

Haberler 20.08.2015, 14:25
Ülkücüler Eylem Yapacak Mı?

-Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, bazı sahte hesaplardan Ülkücülerin “sokağa çıkması” çağrıları yapıldığını belirterek, “Ülkücü hareketin hiç kimsenin aklına ihtiyacı yoktur. Kurumumuz yarım asra ulaşan bir tecrübeye, kendi yöntem ve ilkeleri olan bir hareket tarzına sahiptir. Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olmasından hareketle, düşünce ve eylemlerini yasal yollardan sürdürmeye kararlıdır. Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin asli vazifesidir. Ülkücüler ancak bu vazifenin yerine getirilemediği bir ortamda üzerine düşen sorumluluğu ifa eder” dedi.

ANKARA(ANKA) - Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, bu hassas süreçte birçoğu sahte hesaplar kullanan bazı kişi yahut zümrelerin sosyal medya üzerinden “ülkücülerin sokağa çıkmasına” dair çağrılar yaptığının görüldüğünü belirterek uyarıda bulundu. Olcay Kılavuz, “Ülkücüler, Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olmasından hareketle, düşünce ve eylemlerini yasal yollardan sürdürmeye kararlıdır. Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin asli vazifesidir. Ülkücüler ancak bu vazifenin yerine getirilemediği bir ortamda üzerine düşen sorumluluğu ifa eder” dedi.

-“ÜLKÜCÜ HAREKETİN KİMSENİN AKLINA İHTİYACI YOK”-

Olcay Kılavuz yaptığı yazılı açıklamada son dönemde artış gösteren bölücü terörist saldırıları değerlendirdi. Sahte hesaplarla Ülkücüleri kışkırma gaye ve provokasyonuna girenlere, “Bu kişiler eğer böyle bir yöntemin sonuç getireceğine inanıyorsa, kimse kendilerini engellememektedir; buyursunlar, ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar” diye seslenen Kılavuz şöyle devam etti:

“Ülkücü hareketin hiç kimsenin aklına ihtiyacı yoktur. Kurumumuz yarım asra ulaşan bir tecrübeye, kendi yöntem ve ilkeleri olan bir hareket tarzına sahiptir. Türkiye Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olmasından hareketle, düşünce ve eylemlerini yasal yollardan sürdürmeye kararlıdır. Terörle mücadele etmek güvenlik kuvvetlerinin asli vazifesidir. Ülkücüler ancak bu vazifenin yerine getirilemediği bir ortamda üzerine düşen sorumluluğu ifa eder. Teşkilatlarımız bu disiplinle çalışmalarını yürütmektedir. Bu disiplini bozacak tüm çağrı ve yönlendirmeler art niyetlidir. Hiç kimse oturduğu yerden ülkücülere misyon biçme hadsizliğine düşmemelidir.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, terörün ve terörün arkasında duran her türlü anlayışın karşısında, terörle mücadele noktasında atılacak her türlü adımında yanındadır. Türk gençliğinin ve Türk milletinin terör karşısında bilinçlenmesi için her türlü faaliyeti yürütmektedir.  Türk milliyetçileri canları tende olduğu müddetçe hainlerin maskelerini düşürmeye, şerefsizlerin heveslerini kursaklarında bırakmaya devam edecektir. Vatanımızın ve milletimizin huzur ve güvenliği için can veren yiğitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce Türk milletine sabırlar diliyoruz.

Cenabı Hak kahraman asker ve polislerimizin yar ve yardımcısı olsun.”

-CUMHURBAŞKANI VE İKTİDARI ELEŞTİRDİ-

Terörün geldiği noktada rolleri olduklarını öne sürdüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarı eleştiren Olcay Kılavuz, “Türk milleti son bir aydır büyük acılar içinde güne uyanıyor. Elleri kınalanarak ana kuçağından asker ocağına gönderilen koçyiğitler al kanlar içerisinde baba ocağına dönüyor. Şehit haberinin gelmediği, anaların ağlamadığı bir güne milletçe hasretiz. Bölücüler bir örümcek gibi her yanı zehirli ağlarıyla örerken, güvenlik güçlerinin hareket alanları kısıtlanıyor, görevini yerine getirenlere soruşturma açılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hesaplar yapmaktan geri durmadığını savunan Kılavuz “ ‘Güzel şeyler olacak’ diyerek memleketi yangın yerine çevirenler yaşanan bu olaylardan dolayı mutlu mudur? ‘Analar ağlamayacak’ diye terörle masaya oturanlar bugünkü manzaranın mimarı olmaktan gururlu mudur?” diye sordu. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz şöyle devam etti:

“Bu yaşananlar tek tek not edilmektedir. Hesap günü geldiğinde elbet sorumluluk sahipleri bedel ödeyecektir. Yapılan kalleşliklerin faturası muhakkak ama muhakkak sahiplerine ödetilecektir.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@