Ulaştırma Bakanlığı'nda Devir Teslim: Yürümemeli, Koşmalıyız...

ANKARA(ANKA) -Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan ayrılan Lütfi Elvan, bakanlığın önümüzdeki süreçte yoluna yürüyerek değil, koşarak devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bakanlık çalışmalarında emeği geçen herk

Haberler 07.03.2015, 14:18
Ulaştırma Bakanlığı'nda Devir Teslim: Yürümemeli, Koşmalıyız...

ANKARA(ANKA) -Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan ayrılan Lütfi Elvan, bakanlığın önümüzdeki süreçte yoluna yürüyerek değil, koşarak devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bakanlık çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür eden Elvan, görevini Bakanlık Müsteşarı Feridun Bilgin’e devretti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan ayrılan Lütfi Elvan Bakanlık makamında düzenlenen törenle görevini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin’e devretti. Görevini devretmeden önce konuşan Lütfi Elvan, bakan olduğu süre içerisinde, ekibiyle millete hizmet etmek için bir taraftan devam eden projeleri süratle tamamlamak, bir taraftan vatandaşların hizmetine sunabilecek büyük mega projeleri tamamlamak ve yine yeni mega projeler açıklayarak Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına büyümesine katkı sağlamak amacıyla geceli gündüzlü çalıştıklarını vurguladı.

Bu zamanda kadar durmadan koşarak çalıştıklarının altını çizen Elvan, “Ben huzurlarınızda öncelikli olarak 61. Hükümet döneminde şu anki Cumhurbaşkanımız, Başbakan iken Sayın Abdullah Gül Cumhurbaşkanıyken o dönemin her iki Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza beni o dönem bu göreve layık gördüğü için huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum. Yine 62. Hükümet döneminde başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beni tekrar bu göreve layık gördüğü için huzurlarınızda hem Başbakanımıza hem de Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Özellikle bu 14 aylık süre içerisinde bizlere sürekli destek olan bir anlamda evden uzak sürekli bakanlıkta olan biri olarak eşimin ve çocuklarımın göstermiş olduğu fedakarlık adına onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Bu 14 aylık süre içerisinde yüzlerce projeyi tamamlayan yeni mega projeler ortaya koyan tüm bakanlık ekibime çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Lütfi Elvan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı camiasının oldukça geniş ve büyük bir camia olduğunu da belirterek, “100 binin üzerinde personelimiz var. Dolaylı çalışanları dikkate aldığımızda 250 binin üzerinde bir personeli ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanlığına hizmet ettiğini görüyoruz. Ben en alt düzeydeki işçisinden gece gündüz cumartesi pazar demeden kış aylarında yaz aylarında yoğun bir şekilde çalışan tüm işçi kardeşlerimize, yine bakanlığımızın en alt düzeyindeki memurundan şube müdürüne, müsteşarlarımıza varıncaya kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

-“BAKANLIĞIMIZIN YÜRÜYEREK DEĞİL, KOŞARAK YOLUNA DEVAM ETMESİ GEREKİYOR”-

Açıklamalarında bugün oldukça rahat ve huzur dolu olduğuna da dikkat çeken Elvan, “Çünkü bu görevi yıllarca bürokraside çalışmış, önemli kurumlarda çalışmış, son olarak da bakanlığımızda müsteşarlık görevini üstlenen şu anki bakanımız Feridun Bilgin’e devretmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Oldukça deneyimli, bürokrasiye çok iyi tanıyan bir müsteşarımızın bu göreve getirilmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu süreçte de ben biliyorum ki arkadaşlarımız geceli gündüzlü çalışmaya devam edecekler. Bakanlığımızın yürüyerek değil, koşarak yoluna devam etmesi gerekiyor. Bu noktada Sayın Bakanımızın bu görevi vatandaşlarımıza koşarak hizmet etmeye devam edeceğine inanıyorum. Ben huzurlarınızda sayın bakanımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum ve kendisine başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

-“DEVRALDIĞIM GÖREVİN ÖNEMİNİN NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUNUN FARKINDAYIM”-

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin ise görevi devralırken açıklamalarda bulundu. Ulaştırma ve haberleşmenin gelişen dünyada, küreselleşen ekonomide rekabet üstünlüğünü sağlamak için en önemli alanlardan biri olduğunu vurgulayan Bilgin, “Şu anda devralmakta olduğum bu görevin önem ve sorumluluğun ne kadar büyük olduğunun farkındayım. Sayın bakanım böylesine bir sorumluluğu ve yükü ağır bir bakanlıkta öncelikle müsteşar şimdi ise bakanlık görevini bana tevdi eden başta sayın cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Sayın bakanım bakanlığınız döneminde ülkemiz için yapmış olduğunuz en önemli projeler tamamlandı. Çoğu defa tempo ve hızınıza yetişmekte zorluk çektik. Ortaya konulan bu hizmetleri tek tek saymama elbette zaman müsait değil. Ancak böyle önemli bir görevde sizinle birlikte sizin mahiyetinizde görev almış olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Tüm çalışma arkadaşlarımın da aynı duyguları taşıdığına eminim” şeklinde konuştu.

-“YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ÇALIŞMALAR KAMUOYUNUN ÖNÜNDE CEREYAN ETTİ”-

Bilgin, açıklamalarında, bugün yapmakta oldukları devir teslim töreninin 21.yüzyıl Türkiye’sine artık dar geldiğinin altını çizdi. En büyük güvencesinin bakanlığın çok değerli yöneticileri ile çalışanların olduğunu söyleyen Bilgin,  “Bugüne kadar yapmış olduğunuz tüm çalışmalar tüm kamuoyunun önünde cereyan etmektedir. Bu anlamda önümüzdeki dönemde parlamentoda yapılacak anayasa çalışmalarında bu hususunda Türkiye’nin geleceğine yönelik bir eksikliğinin giderilmesine ilişkin tedbirlerin alınacağını düşünüyorum. Yolunuz açık olsun. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

 Konuşmaların ardından eski ve yeni bakan birbirlerine çiçek vererek teşekkür etti. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@