Üç Dönemlikler Meclis'te Helallik İstedi

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu seçim nedeniyle  tatile girmeye hazırlanırken AK Parti’de “üç dönem” kuralına takılan vekiller helallik istedi. Genel Kurul, Başkanvekil

Haberler 02.04.2015, 12:51
Üç Dönemlikler Meclis'te Helallik İstedi

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu seçim nedeniyle  tatile girmeye hazırlanırken AK Parti’de “üç dönem” kuralına takılan vekiller helallik istedi.

Genel Kurul, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında saat 14.00’te toplandı.

Meclis’in seçim nedeniyle tatile girecek olmasından dolayı söz alan bazı vekiller helallik istedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, “Parti tüzüğümüz gereği 25. Dönemde bu yüce çatı altında sizlerle beraber olamayacağım. 25. Dönemde görev alacak olan milletvekillerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut da, “Ben 7 Haziran seçimlerinde aday olamayacağım. Bu nedenle çatısı altında beraber hizmet ettiğimiz bütün milletvekili arkadaşlarımdan helallik diliyorum. Benden yana haklarımı helal ediyorum” dedi.

-CHP TERÖR KONUSUNDA BİLDİRİ YAYINLANMASINI İSTEDİ-

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine işaret ederek, Meclis’te teröre karşı ortak bir bildiri yayınlanmasını isteyerek şöyle dedi:

“Teröre karşı ortak bir sorumluluk duygusuyla hareket edilmesi gerektiğinin çok da önemli olduğu bir zaman dilimini yaşıyoruz. Meclis’te bulunan tüm siyasi partilerin eğer herkes ortak bir mutabakatla görüş bildirirse bir bildiri yayınlayarak TBMM’de bu konudaki iradesini ortaya konulmasının zorunlu olduğunu düşünüyoruz. Bir milli beraberliğe gerekli olduğu kanısındayız. CHP olarak Meclis’te bulunan tüm siyasi parti grupların katılacağı ortak bir bildirinin yayınlanarak teröre karşı duruşumuzun bir kez daha çok yüksek bir şekilde ve çok net bir şekilde belirtilmesine ve bunun kamuoyuyla paylaşılmasını talep ediyoruz.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@