Türkiye Her Geçen Gün Bölge De İrtifa Kaybediyor

ANKARA (ANKA)- Muhafazakâr Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, komşu Arap ülkelerinin Türkiye için büyük bir gelişme kaynağı olduğunu, ancak Türkiye’nin bu kaynaktan mahrum kaldığını belirterek, “Türkiye her geçen gün

Haberler 19.05.2015, 00:48
Türkiye Her Geçen Gün Bölge De İrtifa Kaybediyor

ANKARA (ANKA)- Muhafazakâr Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, komşu Arap ülkelerinin Türkiye için büyük bir gelişme kaynağı olduğunu, ancak Türkiye’nin bu kaynaktan mahrum kaldığını belirterek, “Türkiye her geçen gün bölge de irtifa kaybediyor” dedi.

Yılmaz yaptığı açıklamada Türkiye’nin komşu ülkeler arasında sıkıntı yaşadığına dikkat çekti. Yılmaz şöyle dedi:

Rusya ve Çin bu coğrafya da beraber hareket etmek istiyor. Üstelik Akdeniz de tatbikat planlıyorlar. Bu durum Türkiye’yi rahatsız edecektir. Çin Türklerin geleneksel düşmanıdır. Bu manada bölge de en büyük darbeyi İsrail ve Türkiye alacaktır. Bu nedenle İsrail Türkiye ilişkilerinin bugünkü seviyede kalması Türkiye’nin menfaatlerine aykırı olduğu unutulmamalıdır. Arap ülkeler Türkiye için büyük bir gelir kaynağı iken bu kaynaktan mahrum kalmış bir Türkiye var. Üstelik bu ülkelerle yeniden güven tesis etmek ve tahrip olan ilişkileri onarmak çok zor olacak.” (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@