Türkiye Bir Adli Cinnet Halindedir

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MİT TIR’larının durdurulması hakkındaki soruşturmada, 4 savcı için tutuklama kararı verilmesine ilişkin “Sipariş üzerine savcıların tutuklandığı bir ülkede Adalet çök

Haberler 06.05.2015, 22:11
Türkiye Bir Adli Cinnet Halindedir

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MİT TIR’larının durdurulması hakkındaki soruşturmada, 4 savcı için tutuklama kararı verilmesine ilişkin “Sipariş üzerine savcıların tutuklandığı bir ülkede Adalet çökmüştür. Türkiye bir adli cinnet halindedir. Bu cinnetin ne zaman kimi çarpacağı bilinemez” dedi.

Tezcan, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“TIR’larla yasa dışı terör örgütüne silah taşıyanları soruşturan Adana savcıları ve jandarma komutanı tutuklandı. Suç soruşturması yapan savcılarını tutuklayan devlet, devlet olma vasfını yitirmiş, olsa olsa bir çeteye teslim olmuştur. Silah taşıyanları koruyup saklayan, teröre silah temin etmenin bütün delillerini saklayıp örten bir çete, şimdi intikam duygusuyla savcı ve jandarmaya yönelmiştir. Savcı Süleyman Bağrıyanık dönemin müsteşarı, bugünün Adalet Bakanı Kenan İpek'in soruşturmaya müdahalesini reddetmiş ve hakkında fezleke düzenlemişti. MİT Tırları Dosyası baştan sona suç örgütü kokmaktadır ve bu kokuyu hiçbir çaba yok edemez. Devlette hukuk hakim olduğu zaman bu dosyaların yeniden açılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sipariş üzerine savcıların tutuklandığı bir ülkede adalet çökmüştür. Türkiye bir adli cinnet halindedir. Bu cinnetin ne zaman kimi çarpacağı bilinemez.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@