Turk Parti Genel Başkanı Özgüç: Seçimlerin Güvenliği Ciddi Olarak Şüphe Altındadır

ERZURUM (ANKA) - Toplumsal Uzlaşma Reform ve  Kalkınma Partisi (TURK Parti) Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, milletin parlamentoya olan güveni ve inancının giderek azaldığını öne sürerek, “Seçimler demokratik olmaktan son dere

Haberler 04.05.2015, 15:28
Turk Parti Genel Başkanı Özgüç: Seçimlerin Güvenliği Ciddi Olarak Şüphe Altındadır

ERZURUM (ANKA) - Toplumsal Uzlaşma Reform ve  Kalkınma Partisi (TURK Parti) Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, milletin parlamentoya olan güveni ve inancının giderek azaldığını öne sürerek, “Seçimler demokratik olmaktan son derece uzaktır ve seçimlerin güvenliği de ciddi olarak şüphe altındadır. Nereye giderseniz gidin seçim sandıklarında hile yapıldığı konusunda kanaat var. Bugüne kadar kamuoyunu rahatlatıcı hiçbir tedbir alınmadı ve alınmamaya devam ediyor” dedi.

Özgüç, Erzurum Palandöken’deki parti binasında düzenlediği basın toplantısında parlamentoda grubu bulunan Ak Parti, CHP, MHP ve HDP'nin iktidarın bütününü oluşturduğunu belirterek, "Aralarında gizli bir ittifak ve koalisyon var. Düşünceleri parlamentoya yeni bir siyasi partiyi sokmamak. AKP'nin iktidarda, diğerlerinin de muhalefette kalması işlerine yarıyor" iddiasında bulundu.

Bugünkü parlamentonun HSYK, MİT, internet ve iç güvenlik yasasını çıkarak milletin parlamentosu olma kabiliyetini ve vasfını kaybettiğini iddia eden Özgüç "Bu parlamento milleti ezen bir parlamentodur. Türk milletinin parlamentosu değildir. Milletin haklarını temsil eden bir parlamento değildir. Türk milletinin de parlamentoya olan güveni, inancı giderek azalmıştır. Seçimler demokratik olmaktan son derece uzaktır ve seçimlerin güvenliği de ciddi olarak şüphe altındadır. Nereye giderseniz gidin seçim sandıklarında hile yapıldığı konusunda kanaat var. Bugüne kadar kamuoyunu rahatlatıcı hiçbir tedbir alınmadı ve alınmamaya devam ediyor” dedi.

-"TÜRKİYE'DE SİYASET YAPMAK ZOR"-

Siyasetin, basının, iş dünyası ve yargının baskı altında olduğu Türkiye'de siyaset yapmanın çok zor olduğuna değinen Türk Parti Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç “Parti kurarsınız ilçe teşkilatında yer alacak esnafın kapısına zabıta gider, iş dünyası size asla destek vermez, uzak durmaya çalışır, meslek gruplarına, sivil toplum kuruluşlarına gitmek isterseniz kapılar yüzünüze kapanır. Yerel basına demeç vermek isterseniz belediyenin verdiği reklamlar kesilir” diye şikâyette bulundu. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@