Türk Parti Engellilerle Gazi Ve Şehit Yakını Adaylardan Ücret Almayacak

ANKARA(ANKA) – Türk Parti, 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adaylığı için başvuracak engelliler, gaziler ile şehit ve gazi yakınlarından  “adaylık ücreti”  alınmamasını k

Haberler 18.02.2015, 13:24
Türk Parti Engellilerle Gazi Ve Şehit Yakını Adaylardan Ücret Almayacak

ANKARA(ANKA) – Türk Parti, 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adaylığı için başvuracak engelliler, gaziler ile şehit ve gazi yakınlarından  “adaylık ücreti”  alınmamasını kararlaştırdı.

Türk Parti’den yapılan açıklamada, aday adaylarının resmi başvurularının 16 Şubat tarihinden itibaren başladığı hatırlatıldı. Aday adayları, 13 Mart 2015 Cuma gününe kadar, gerekli olan evrakları tamamlayarak, Ankara'daki Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığı'na başvurularını bizzat yapabilecekler. Başvurular hafta sonları da görevliler tarafından kabul edilecek. Başvuru formları ise partinin www.turkparti.org.tr adresinden de temin edilebilecek. Türk Parti'de başvuru için erkek aday adayları 2 bin TL, kadın aday adayları ve 25-30 yaş aralığındaki aday adayları 1.000'er TL ödeyecek. Gazi, engelli, şehit ve gazi yakınları ise aday adaylığı için başvuru ücreti ödemeyecek. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@