Türk-İş'ten Kılıçdaroğlu'na Teşekkür Ziyareti

ANKARA (ANKA) -  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Genel merkezde gerçekleşen g&o

Haberler 05.11.2014, 11:15
Türk-İş'ten Kılıçdaroğlu'na Teşekkür Ziyareti

ANKARA (ANKA) -  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Genel merkezde gerçekleşen görüşmenin ardından açıklama yapan Atalay, CHP’nin başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesinin Sendikalar Yasası’nın bazı maddelerinde verdiği iptal kararının ardından teşekkür ziyaretinde bulunduklarını belirtti.

Ermenek’teki maden faciasıyla ilgili görüşlerini de Kılıçdaroğlu ile paylaşma imkanı bulduklarını ifade eden Atalay, “İnşallah Ermenek'te arkadaşlarımızın bugün çıkmasını umut ediyoruz. Tabii yaşama umutlarının çok az olduğunu düşünüyorum. Biran evvel imkan olsa da bu arkadaşlarımız sağ çıksa, ama öyle bir şey gözükmüyor” diye konuştu. Bu kazaların son bulmasına yönelik temennilerini her gün dile getirdiklerini söyleyen Atalay, “Ama maalesef 'fakire, fukaraya ucuz kömür vereceğiz’ diye o ocaklarda insanlar can vermeye devam ediyorlar” dedi.

Atalay, Enerji Bakanlığı’na bağlı MİGEM’in taşra teşkilatlarının da kurulması gerektiğini belirtirken şöyel devam etti:

“Bunları Ankara’dan idare etmeniz, denetlemeniz mümkün değil. Denetlemediğiniz zaman işte böyle iş cinayetleri ortaya çıkıyor. Özellikle Ermenek'i görmeyenler, bir gördüğü zaman, ben dünyada öyle kötü bir maden ocağı olduğunu düşünmüyorum. O eğimden aşağı insan insin, çıksın 400 basamağı bir daha hiçbir iş yapmaya gerek yok. Bunların sorumlularının biran evvel bulunmasını, özellikle ocağı işleten firma. 1987'den beri o ocağı işletiyor. Ondan evvelde ocağın üst kısmındaki kömürü alıyor. Şuanda kazanın, cinayetin sebebi, yukarda boşalttıkları kömür rezervlerinin içi su dolmuş. Bunların doldurulması gerekiyordu. Buna MİGEM, Enerji Bakanlığı'nın bakması gerekiyordu, ama maalesef doldurulmadı, aşağa 50 metre, 12 bin ton su, hala çamur içinde oradaki insanlarımız çıkmadı.”

Atalay, Ermenek'teki faciada sorumluların cezalandırılmasını isterken, bu kazanın son olması temennisinde de bulundu. (ANKA)

(GO/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@