Tüik İle İlgili Şok İddia Meclis'te

ANKARA (ANKA)- CHP, Türkiye İstatistik Kurumunun gelir dağılımı, açlık ve yoksulluk sınırı verilerin...

Haberler 09.10.2015, 09:50
Tüik İle İlgili Şok İddia Meclis'te

ANKARA (ANKA)- CHP, Türkiye İstatistik Kurumunun gelir dağılımı, açlık ve yoksulluk sınırı verilerinin hükümet lehine değiştirildiği iddiasını Meclis’e taşıdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Türkiye İstatistik Kurumunun gelir dağılımı, açlık ve yoksulluk sınırı verilerinin hükümet lehine değiştirildiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise konu ile ilgili inceleme başlatılacak mıdır? Gelir dağılımının düzeldiğine ilişkin veriler nasıl toplanmıştır? Türkiye İstatistik Kurumunun gelir dağılımı, açlık ve yoksulluk sınırı verileri AB ile akredite midir? Gelir dağılımının düzeldiğine ilişkin veriler hangi yöntem ya da teknik ile oluşturulmuştur? Türkiye İstatistik Kurumu gelir dağılımı, açlık ve yoksulluk sınırını nasıl tespit etmektedir? Türkiye İstatistik Kurumu sonuçlarının güvenirliliği kim ya da kimler tarafından denetlenmektedir? Türkiye İstatistik Kurumu çalışmalarındaki sorular kim ya da kimler tarafından hazırlanmaktadır? Türkiye İstatistik Kurumunun veri hazırlama standartları nelerdir? Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 2002-2015 yılları arasında her yıl bazında gelir dağılımı, açlık ve yoksulluk sınırı verileri nelerdir?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@