Ticaret Bakanı Mehmet Muş Kimdir? Öğrenimi, Görevi, Siyasi ve Ekonomi Geçmişi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ticaret Bakanlığı görevine Mehmet Muş atandı. Peki Mehmet Muş kimdir? Mehmet Muş hangi görevlerde bulundu? Mehmet Muş'un siyasi ve ekonomi kariyeri nedir? İşte yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Kimdir? Öğrenimi, Görevi, Siyasi ve Ekonomi Geçmişi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yapılan kabine değişikliğinde Mehmet Muş Ticaret Bakanı olarak atandı. 

Daha önce Ruhsar Pekcan'ın oturduğu koltuğa yeni atanan Mehmet Muş'un kim olduğu, nereli olduğu, hangi görevlerde bulunduğu, siyasi kariyeri merak ediliyor. İşte Ticaret Bakanlığı makamına yeni atanan Mehmet Muş ile ilgili bilinmeyenler. 

MEHMET MUŞ KİMDİR?

Yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş 1 Mayıs 1982 tarihinde doğru. Trabzon'un Sürmene İlçesinde dünyaya gelen Mehmet Muş ilkokul, lortaokul ve lise eğitiminin ardından üniversite eğitimi için Kıbrıs'a gitti. Burada Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi aldı. Ardından yüksek lisans eğitimi için ABD'ye gitti.

Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimi alan Mehmet Muş ardından Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktora yaptı. Özel sektörde bir süre Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak görev alan Mehmet Muş daha sonra milletvekili oldu. 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'den İstanbul Milletvekili seçildi.

Muş, 24.,25. ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili oldu. TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde bulunan Mehmet Muş, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği, AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Daha sonraki süreçte ise AK Parti 1. Olağanüstü Kongresinde Ekonomiden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Muş, AK Parti 5. Olağan Genel Kurulunda AK Parti MKYK üyeliği görevinde yer aldı. 

Mehmet Muş son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Ticaret Bakanı olarak atandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@