Terör Mağduru Olan Güvenlik Güçleri Ve Kamu Çalışanlarına Ev Teklifi

CHP, terör mağduru olan güvenlik güçleri ve kamu çalışanların Toplu Konut İdaresi üzerinden bir sahibi olması için kanun teklifi verdi.

Haberler 18.08.2015, 12:29
Terör Mağduru Olan Güvenlik Güçleri Ve Kamu Çalışanlarına Ev Teklifi

ANKARA (ANKA)- CHP, terör mağduru olan güvenlik güçleri ve kamu çalışanların Toplu Konut İdaresi üzerinden bir sahibi olması için kanun teklifi verdi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Toplu Konut Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Teklifin gerekçesinde terör mağduru olan güvenlik güçlerinin ve kamu çalışanlarının Toplu Konut İdaresi üzerinden ev sahibinin olmasının amaçlandığı belirtildi.

Teklife göre harp ve vazife malulü olmaları sebebiyle kendilerine aylık bağlananlara bir konut ile sınırlı olmak kaydıyla Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilmiş  ve kullanımına hazır hale getirilmiş, asgari 100 metrekarelik bir adet konut süresiz olarak tahsis edilecek veya hak sahiplerinin kendi belirleyecekleri bir konutu almak için bankalardan çekecekleri konut kredisinin Toplu Konut İdaresi konutunun eş mali değeri kadarlık kısmı devlet tarafından üstlenilecek. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@