Temel Karamollaoğlu: Kendi Arabasının Motorunu Yapmaktan Aciz Bir İktidar Uzaya Gidemez!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hafta içinde başlatılan Milli Uzay Programı'na muhalefet partilerinin liderlerinden eleştiriler gelmeye devam ediyor. Son olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Türkiye'nin uzaya gidemeyeceğini söyledi.

Temel Karamollaoğlu: Kendi Arabasının Motorunu Yapmaktan Aciz Bir İktidar Uzaya Gidemez!

Türkiye'de geçtiğimiz hafta içinde tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Milli Uzay Programı'nın yankıları devam ediyor.

Milli Uzay Programı kapsamında Türkiye'de 2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşlenecek milli ve hibrit roketle Ay'a ulaşıp sert iniş gerçekleştirme hedefi açıklandı. Bu açıklama üzerine Türkiye'nin uzay yolculuğu tartışma konusu oldu.

UZAYA GİDİLECEĞİ YOK!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'nin bu programının başarısız olacağını ifade ederken bugün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan da bir açıklama geldi. Uzaya gitmenin kolay bir mesele olmadığını söyleyen Temel Karamollaoğlu, “Uzayla alakalı çok sayıda kitaplar var. Bunlar bizim gençliğimizde de gündemdeydi. Bugün iktidar uzaya gitmeyi toplumda yeni bir hava oluşturmak için kullanıyorlar. Yoksa uzaya falan gideleceği yok. Gerçekten üzüntü duyuyorum. Şu anda yalnızca ABD'nin ve Rusya'nın uzaya insan gönderme imkanı var. Bu tamamen paraya bağlı ve bu proje için ayrılan bütçenin de ne kadar komik olduğu ortada.” dedi.

KENDİ ARABAlARININ MOTORUNU YAPMAKTAN ACİZLER UZAYA GİDECEKLER!

Uzaya gitmenin iki senede gerçekleşemeyeceğini söyleyen Temel Karamollaoğlu, “Ben uzaya gideceğim diyorsun. Tamam git, çok da memnun oluruz ülkemiz adına ama yapamazsınız. Bunun bir realitesi var, bir bütçesi var, bir tecrübesi var. İktidar güvenirliliğini kaybettiği için bu tür şeylerle uğraşıyor. Hala kendi otomobilimizi yapar hale gelemedik. Kendi arabasının motorunu yapmaktan bile aciz bir iktidar nasıl uzaya gidecek?” ifadelerini kullandı.

İKTİDAR MAHÇUP OLACAK AMA KİMSE HATIRLAMAYACAK

Toplumun yine aldatıldığını söyleyen Temel karamollaoğlu, “Uzaya gidecek kişinin vücudunun uzay ortamına alışabilecek düzeye gelmesi için iki seneden fazla süreye ihtiyaç var ama biz hemen 2 senede her şeyi yapıp gidiyoruz. Bu işi yapacaksanız ortaya 100 milyar dolar koyacaksınız. Var mı böyle bir bütçeniz. İktidar kendisi mahçup olacak ama dedikleri zaman geldiğinde bu sözleri de kimse hatırlamayacak, unutacak.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (1)
Erdoğan kirişcan burdur bucak 3 ay önce
Karamolla oğlu şehit lerin kanl sizin elinizede bulastl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@