Temel Karamollaoğlu Cevap Verdi! Bakanlık Teklif Edilirse Saadet Partisi Cumhur İttifakına Katılır Mı?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhur İttifakı'na katılacaklarına dair iddialar hakkında konuşmaya devam etti.

Temel Karamollaoğlu Cevap Verdi! Bakanlık Teklif Edilirse Saadet Partisi Cumhur İttifakına Katılır Mı?

Türk siyasetinde bir süredir Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı saflarına katılacağına dair iddialar konuşulmaya devam ediliyor. Saadet Partisi Genel başkanı Temel karamollaoğlu bugün konuya dair yeni bir açıklama yaptı.

İTTİFAKLAR SEÇİM SATHINDA KONUŞULUR!

İttifak meselesinin bir süreç gerektirdiğini söyleyen Temel Karamollaoğlu, “Kamuoyunda böyle bir gündem var. Bu tamamen bizden bağımsız şekilde tartışılıyor. Partimizin bu konuda bir açıklaması veya belirlediği bir politikası yok. Biz sürekli ittifakların seçim sathında konuşulması gerektiğini söylüyoruz.” dedi.

SAADET PARTİSİ İLKELERLE İTTİFAKA KATILIR!

Saadet Partisi'nin ittifaklar arasında gidip gelen bir parti imajı çizmesi yönünde algı yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Temel Karamollaoğlu, “Saadet Partisi'nin Türk siyasetinde durduğu nokta bellidir. Bizler siyaseti ilkeler ve prensipler üzerinden yapan insanlarız. İlkeler bugünden yarına değişmez. Geçmişten bugüne bize yüklenen bir misyon var. Biz bu misyonu reddedemeyiz. Bizim siyasi geçmişimiz gayet açıktır. Bunun için ittifak meseleleri zaman zaman bizi yaralıyor. Saadet Partisi içerisine gireceği ittifakı belirlerken ilkelere bakar.” ifadelerini kullandı.

BAKANLIK TEKLİFİ İLE İTTİFAKA GİRMEYİZ!

AK Parti'nin Cumhur İttifakı'na girmesi için Saadet Partisi'ne bakanlık teklif edilmesi durumunda tavırlarının ne olacağına da cevap veren Temel Karamollaoğlu, “Sürekli ne diyoruz? Saadet Partisi ilkeler üzerine siyaset yapar. O zaman bakanlık rüşvetiyle Saadet Partisi'ni bir ittifaka sokacak olursak nerede kaldı bizim ilkelerimiz. Böyle bir şeyin değil tartışılmasını teklif edilmesini dahi hakaret kabul ederiz. Bakanlık teklif edilerek yapılacak bir ittifakın benim nazarımda hiçbir önemi yoktur.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@