Tbmm'de Kaydını İlk Yaptıran Milletvekili Ak Partili Akbaşoğlu Oldu

ANKARA (ANKA)- TBMM’de 26. Dönem için ilk kaydını yaptıran milletvekili AK Parti Çankır...

Haberler 04.11.2015, 15:45
Tbmm'de Kaydını İlk Yaptıran Milletvekili Ak Partili Akbaşoğlu Oldu

ANKARA (ANKA)- TBMM’de 26. Dönem için ilk kaydını yaptıran milletvekili AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu oldu.  Çankırı’ya özgü Tuz Sabununu beraberinde getiren Akbaşoğlu, “Her türlü bakterinin temizlenmesine, kokunun giderilmesine, sivilcenin iyileştirilmesine ve birçok faydayı beraberinde taşıyor” dedi.

TBMM’de 26. Dönem milletvekillerinin kayıt işlemleri başladı.

Meclis’te ilk kaydını yaptıran AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Türkiye’nin öncülüğünde yeni, adil ve merhametli bir dünyanın kurulmasının adıdır aynı zamanda 1 Kasım 2015”  açıklamasını yaptı.

-ÇANKIRI’NIN TANITIMINI YAPTI, TUZ SABUNU VE YAREN HELVASI GETİRDİ-

Çankırı’dan “tuz sabunu” getiren Akbaşoğlu, tuz sabunun da faydalarını anlatarak şöyle dedi:

“Çankırı’ya özel. Çankırı’nın tuz mağarası var, kaya tuzundan imal edilen çok ürünler var, bunlardan bir tanesi de tuz sabunu. Sabun her şeye iyi geliyor. Tuz sabunu her türlü bakterinin temizlenmesine kokunun giderilmesine sivilcenin iyileştirilmesine ve birçok faydayı beraberinde taşıdığı için bir hatıra olarak sizlere bunu takdim etmek istiyorum.”

Yaren helvasını da ikram eden Akbaşoğlu, “Yaren helvası diye isimlendirdiğimiz Çankırı’ya özgü bir helva. Aynı zamanda panayır helvası olarak da zikrediliyor. Tarihi İpek Yolu Çankırı Yapraklı’dan geçtiği için orada ticaret arttığından dolayı panayırlar söz konusu olmuş ve Çöven otundan ve onun suyundan şekerle karıştırılarak ve cevizlede beraber hamurlaştırılarak bakır kazanlarda kaynatıldıktan sonra sert bir şekilde çekiçlerle dövülerek bu hale getirilen bir yaren helvamız, dost helvamız var” dedi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@