TBMM'de Bu Hafta Neler Görüşülecek! İşte Yeni Haftada TBMM'nin Gündemi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) verilen bir haftalık aranın ardından bu hafta oldukça yoğun bir program ile çalışmaya başlayacak. Genel Kurul'da çok sayıda araştırma komisyonu raporları gündeme alınacak ve ayrıca bazı Uluslararası anlaşmalara dair de görüşmeler yapılacak.

TBMM'de Bu Hafta Neler Görüşülecek! İşte Yeni Haftada TBMM'nin Gündemi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bu hafta oldukça yoğun bir gündem ile toplanacak. Bir hafta ara verilen yasama çalışmalarına bu hafta devam edilecek.

TBMM'DE BU HAFTA HANGİ KONULAR GÜNDEME ALINACAK?

TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta içerisinde nadir görülen hastalıklar, Rabia Naz olayı, bilişim teknolojileri bağımlılığına dair araştırma komisyonu raporları değerlendirmeye alınacak. Bunların yanında bazı Uluslararası anlaşmalara ilişkin görüşmeler de yapılacak.

TBMM normal çalışma takvimine 9 Ocak Salı günü başlayacak. Pazartesi ve Cuma günleri genelde çalışmayan TBMM'de yasama faaliyetleri Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde yürütülüyor. Salı günü TBMM'nin ilk konusu gündemdeki Uluslararası anlaşmaların uygun bulunduğuna dair kanun teklifi olacak.

Ayrıca Genel Kurul'da 2019 yılı Kamu Denetçiliği Kurumu Raporu hakkında Dilekçe Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu üyelerinden kurulu olan Karma Komisyon Raporu görüşülecek.

GÖRÜŞÜLECEK ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORLARI!

TBMM'de gündeme alınacan diğer araştırma komisyonu raporları ise down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozuklukları, ALS, SMA, DMD, MS hastalıkları, bilişim teknolojileri bağımlılığının bireyler üzerindeki etkileri, Türkiye'de tıbbi ve aromatik bitki çeşitliliğinin korunması, Rabia Naz Vatan başla olmak üzere şüpheli bulunan çocuk ölümleri olacak. Bu konularla ilgili komisyonlarca hazırlanan araştırma önergeleri TBMM Genel Kurulu'nda gündeme alınacak.

11 Şubat Perşembe günü İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun alt komiyonu olan Çocuk Hakları Alt Komisyonu, İçişleri Bakanlığı yetkililerinin çocuk işçiliğine dair kolluk kuvvetlerinin ve yerel yönetimlerin çalışmalarını dinleyecek. İller İdaresi genel Müdürlüğü ve diğer birimler aynı konuda hazırlamış oldukları örnek projelerinin sunumunu gerçekleştirecekler.

PARTİLERİN GRUP TOPLANTILARINA DEVAM EDİLECEK!

TBMM'de haftalık olarak düzenlenen siyasi partilerin grup toplantılarına bu hafta da devam edilecek. TBMM'de grubu bulunan partiler milletvekilleri ile bir araya gelecekler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında AK Parti haftalık olağan grup toplantısı 10 Şubat Çarşamba günü yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu toplantıda gündeme dair değerlendirmelerde bulunacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@