Tbmm'de 26. Dönem Bugün Başlıyor

ANKARA (ANKA)- TBMM’de 26. Dönem bugün milletvekillerinin yemin etmesiyle başlayacak.

Haberler 17.11.2015, 10:10
Tbmm'de 26. Dönem Bugün Başlıyor

TBMM Genel Kurulu’nu saat 15.00’te CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal açacak. Baykal en yaşlı milletvekili olarak Geçici Başkanlık görevini yapacak.

TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ıncı Döneminin açılışı nedeniyle bir konuşma yapacak.

Ardından andiçme töreni yapılacak. Baykal, Geçici Başkan olarak ilk ant içmeyi gerçekleştirecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, göreve başlarken şöyle yemin edecekler:

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

-GENEL KURUL’DAKİ OTURMA DÜZENİ YENİDEN BELİRLENDİ-

1 Kasım seçim sonuçlarının ardından Genel Kurul’daki oturma düzeni de yeniden belirlendi ve MHP ve HDP sıralarında değişiklik oldu. Buna göre AK Parti’nin yanında CHP, CHP’nin yanında HDP, HDP’nin yanındaki sırada ise MHP oturacak. Daha önce MHP’nin oturduğu yerde HDP’li vekiller yer alacak. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@