TBMM'de Bu Hafta Neler Görüşülecek, Hangi Kanun Teklifleri Gündeme Alınacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeni haftanın programı belli oldu. Peki bu hafta TBMM'nin gündeminde neler olacak? TBMM'de neler görüşülecek? Siyasi partilerin grup toplantıları hangi gün yapılacak?

TBMM'de Bu Hafta Neler Görüşülecek, Hangi Kanun Teklifleri Gündeme Alınacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi bu hafta da yoğun bir gündem ile toplanacak. TBMM'nin haftalık mesaisi 23 Şubat Salı günü başlayacak.

TBMM'DE YENİ HAFTANIN GÜNDEMİ!

TBMM Genel Kurulu 23 Şubat Salı günü yoğun bir gündemle toplanacak. Genel Kurul'da milletvekilleri araştırma komisyonlarında gelen raporlar üzerine görüşmeler gerçekleştirecekler. Ayrıca yeni kanun teklifleri de gündeme alınıp karara bağlanacak.

TBMM Genel Kurulu'nda geçtiğimiz hafta görüşülmesi gereken ama Gara'da 13 polis ve askerin şehit edilmesi nedeniyle bu haftaya ertelenen down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozuklukları, ALS, SMA, DMD, MS hastalıkları ile tıbbi ve aromatik bitki çeşitliliğinin korunmasına dair Meclis araştırma komisyonlarının raporları ele alınacak. Bu konuda yapılacak olan görüşmeler sonrasında atılacak adımlar netleşecek.

HANGİ KANUN TEKLİFLERİ GÖRÜŞÜLECEK?

Ayrıca TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta bazı Uluslarası anlaşmalara dair kanun teklifleri de görüşülecek. Tüm siyasi partiler Uluslararası anlaşmalara dair görüşlerini ortaya koyacaklar ve kanun tekliflerinin yasalaşma süreci işleyecek.

KİT Komisyonu çeşitli kurumlara yönelik denetimlerine bu hafta da devam edecek. Bu hafta denetlenecek kurumlar ise Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü ve TürkiyeElektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü olacak. Her iki kurumda komisyonda faaliyetlerine yönelik sunum yaparak komisyon üyelerine bilgi verecekler.

Dilekçe Komisyonu ile İnsan Hakları İnceleme Karma Komisyonu 24 Şubat Çarşamba günü toplanacak. Komisyon üyelerine kamu denetçilerinin 2020 yıllık raporları okunacak. Ayrıca Çocuk Hakları Alt Komisyonu Perşembe günü çocuk işçiliği ile alakalı kolluk kuvvetleri ile yerel yönetimlerin yaptıkları çalışmaları görüşecek.

GRUP TOPLANTILARI GÜNDEM BELİRLEYECEK!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Şubat 2021 Çarşamba günü AK Parti haftalık olağan grup toplantısında milletvekillerine seslenecek. Diğer partilerin de grup toplantıları Salı ve Çarşamba günleri yapılacak. Liderler önemli açıklamalar ile gündem belirleyecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@