Tbmm Başkanı: Keşke Silaha Ayrılan Para Çocukların Eğitimine Ayrılsaydı

ANKARA (ANKA)- Dünya çocukları Meclis’te buluştu. Dünya çocuklarını kabul eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Keşke silaha ayrılan para, çatışmaya, savaşlara ayrılan para çocukların eğitimine, sağlığına ve ihtiyaçlarına ayrılmış

Haberler 21.04.2015, 13:22
Tbmm Başkanı: Keşke Silaha Ayrılan Para Çocukların Eğitimine Ayrılsaydı

ANKARA (ANKA)- Dünya çocukları Meclis’te buluştu. Dünya çocuklarını kabul eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, “Keşke silaha ayrılan para, çatışmaya, savaşlara ayrılan para çocukların eğitimine, sağlığına ve ihtiyaçlarına ayrılmış olsaydı dünya bambaşka türlü olurdu” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Türkiye’ye davet edilen dünya çocuklarını TBMM Tören Salonunda kabul etti.

Kabulde konuşan TBMM Başkanı,  “Sizleri burada görmekten, Meclisimizde sizinle buluşmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. 23 Nisan 1920 Türk Milleti olarak bizim tarihimizde son derece önemli ve anlamlı bir gün” diyerek şöyle devam etti:

“Dost ve kardeş ülkelerden bu defa da sizler geldiniz.  Doğrusu tüm dünya çocukları sizinki kadar şanslı değil. Dünyanın önemli bir bölgesinde özellikle Türkiye’nin yakın çevresinde çok acılar çok insani sıkıntılar yaşanıyor. Yaşanan iç savaşlar, çatışmalar, terör eylemleri sebebiyle pek çok masum insan bu arada çocuklar hayatını kaybetti, sakat kaldı, kalmaya devam ediyor. Dünyanın birçok bölgesinde sizin yaşınızdaki çocuklar yeteri kadar beslenemediği için, eğitimden sağlıktan yoksun kaldıkları için onlarda oralarda hayatlarını kaybediyorlar. Keşke silaha ayrılan para, çatışmaya, savaşlara ayrılan para çocukların eğitimine, sağlığına ve ihtiyaçlarına ayrılmış olsaydı dünya bambaşka türlü olurdu. Onun için hem ülkelerimizde hem dünyada barışa ihtiyaç var.

Maalesef sizlere iyi bir dünya bırakamadık. Uzaya gidiyoruz, başka alanlarda önemli gelişmeler kaydedildi  ama buna rağmen dünyada savaşlar devam ediyor. İyi bir hayat sürebilmeniz bakımından  bölgemizde ve dünyanın önemli bölgelerinde maalesef olumlu şartlar söz konusu değil. İnanıyoruz ki bunları siz temin edeceksiniz.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@