Tbmm Başkanı Hdp'ye Yapılan Saldırıyı Kınadı, Provokasyon Uyarısı Yaptı

ANKARA (ANKA) - Adana ve Mersin'deki HDP il binalarına yönelik saldırıyı kınayan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saldırının siyasi tansiyonu yükseltmeyi amaçlayan ve toplumsal barışı bozmaya yönelik provokasyon niteliğinde olduğunu

Haberler 19.05.2015, 00:52
Tbmm Başkanı Hdp'ye Yapılan Saldırıyı Kınadı, Provokasyon Uyarısı Yaptı

ANKARA (ANKA) - Adana ve Mersin'deki HDP il binalarına yönelik saldırıyı kınayan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saldırının siyasi tansiyonu yükseltmeyi amaçlayan ve toplumsal barışı bozmaya yönelik provokasyon niteliğinde olduğunu söyledi.

Çiçek, HDP'nin Adana ve Mersin İl başkanlıklarının bulunduğu binalara yapılan saldırılar üzerine bir açıklama yaptı.

TBMM Başkanı Çiçek'in açıklaması şöyle:

 "Son günlerde gerek milletvekillerine, gerekse parti binalarına ve parti görevlilerine yapılan saldırılar dikkat çekmektedir. 7 Haziran seçimlerinin yaklaştığı bu günlerde yapılan bu saldırılar kamuoyu tarafından hassasiyetle takip edilmektedir.

Siyasi tansiyonu yükseltmeyi amaçlayan ve toplumsal barışı bozmaya yönelik provokasyon niteliğindeki bu saldırıları gerçekleştirenlerin güvenlik güçleri tarafından kısa sürede ortaya çıkartılacağına ve adalet önünde hesap vereceklerine inanıyorum.

Bu saldırıları düzenleyenleri şiddetle kınıyorum. Temennim bu tip provokasyonların bir daha yaşanmaması yönündedir." (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@