Tbmm Başkanı: Basın Önemli Bir Denetim İşlevine Sahip

Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, “Basın Bayramı” mesajında, “İnsan haklarının korunması, demokrasinin yaşatılması ve kökleşmesinde vazgeçilmez bir yere sahip olan basın, aynı zamanda kamu adına önemli bir denetim işlevine sahiptir” dedi.

Haberler 24.07.2015, 13:50
Tbmm Başkanı: Basın Önemli Bir Denetim İşlevine Sahip

ANKARA (ANKA)- Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, “Basın Bayramı” mesajında, “İnsan haklarının korunması, demokrasinin yaşatılması ve kökleşmesinde vazgeçilmez bir yere sahip olan basın, aynı zamanda kamu adına önemli bir denetim işlevine sahiptir” dedi.

Yılmaz, “Basın Bayramı” nedeni ile yayımladığı mesajda, ileri demokrasi hedeflerine sağlam adımlarla ulaşılmasının en temel kurumlarından birinin basın olduğuna dikkat çekti.  Kamuoyunun doğru ve doğrudan bilgilendirilmesinde, bağımsız ve tarafsız bir şekilde oluşmasında basının vazgeçilmez bir yeri olduğunu vurgulayan Meclis Başkanı Yılmaz, “ Bu amaca hizmet eden basın çalışanlarının Basın Bayramını kutluyorum” dileklerinde bulundu.

Yılmaz şöyle dedi:

“İnsan haklarının korunması, demokrasinin yaşatılması ve kökleşmesinde vazgeçilmez bir yere sahip olan basın, aynı zamanda kamu adına önemli bir denetim işlevine sahiptir. Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere bağlı olarak, yayın ve dağıtım türü giderek çeşitlenen basın, toplumsal huzurun ve barışın korunmasında da etkin bir işleve sahiptir. Bu işlevi yerine getirmesi basının öncelikli sorumluluğudur.

Bu düşüncelerle, fikir ve ifade hürriyetinin önündeki engellerin kaldırıldığı günün anısına Basın Bayramını kutluyorum.” (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@