Tanrıkulu'dan Provokasyon İddiası

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AKP’nin lehine yeni “provokasyonların” devreye sokulduğunu iddia etti. Tanrıkulu yaptığı açıklamada, HDP ve CHP’nin seçim bürolarına yapılan saldırılara işaret ede

Haberler 16.05.2015, 16:56
Tanrıkulu'dan Provokasyon İddiası

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AKP’nin lehine yeni “provokasyonların” devreye sokulduğunu iddia etti.

Tanrıkulu yaptığı açıklamada, HDP ve CHP’nin seçim bürolarına yapılan saldırılara işaret ederek şöyle dedi:

“7 Haziran tarihine Cumhurbaşkanının iktidar partisi için miting meydanlarında oy istediği bir atmosferde girerken başta HDP olmak üzere CHP’nin de seçim bürolarına yönelik provokatif saldırıların her gün arttığına tanıklık ediyoruz. Zaten baraj yüzünden adaletsiz bir ortamda girilen seçimlere, oy oranı her geçen gün daha da düşmekte olan AKP’nin lehine yeni provokasyonların devreye sokulduğu anlaşılıyor.”

AK Parti’yi sert sözlerle eleştiren Tanrıkulu şöyle dedi:

“AKP kurmaylarının tahrik edici açıklamaları, hükümete bağlı olan kolluk güçlerinin tutumu, saldırıların linç boyutuna ulaşmasının temel sebebidir. HDP’ye yönelik saldırıların hepsi önlenebilir, engellenebilir saldırılardır! Ancak kolluk güçleri bu saldırılara seyirci kalmakta, hükümetin ilgili bakanlıkları da bu tutumu desteklemektedir.

Biz CHP olarak sadece kendi seçim bürolarımıza değil, tüm siyasi partilere yönelik saldırı ve provokasyonları da halkın iradesine yapılmış saldırılar olarak görüyor ve kınıyoruz! Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm birimler, bu tür saldırılar sonucu meydana gelen her türlü kaybın doğrudan sorumlusu olacaktır.” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@