Tanrıkulu: Saldıranlar Bilin Ki Hesap Gününde Sizi Yine Avukatlar Savunacak

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, avukatların hiçbir zaman "efendilerinin" olmadığını belirtirken, “Bugüne kadar yargıya ve avukatlara saldıranlar bilmelidirler ki, yarın yargı önünde hesap günü ge

Haberler 05.04.2015, 05:17
Tanrıkulu: Saldıranlar Bilin Ki Hesap Gününde Sizi Yine Avukatlar Savunacak

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, avukatların hiçbir zaman "efendilerinin" olmadığını belirtirken, “Bugüne kadar yargıya ve avukatlara saldıranlar bilmelidirler ki, yarın yargı önünde hesap günü geldiğinde onları yine avukatlar savunacaktır” açıklamasında bulundu.

Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, “Bugüne kadar yargıya ve avukatlara saldıranlar, kutsal savunma hakkını yok sayanlar bilmelidirler ki, yarın yargı önünde hesap günü geldiğinde onları yine avukatlar savunacaktır” dedi.

Yargı erkinin en önemli sac ayaklarından olan savunmanın, tarih boyunca siyasal iktidarların hedefinde olduğunun altını çizen Tanrıkulu, “Siyasal özgürlüklerin sınırlarının iktidarlarca çizildiği rejimlerde avukatlara saldırılar olağandır.  Bilinmelidir ki avukatların hiçbir zaman efendileri olmamıştır. Böylesi bir süreçte bu mesleği layıkıyla yerine getirmek için çabalayan tüm meslektaşlarımın avukatlar gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@