Tanrıkulu: Kurşunlanmayan, Hasar Görmeyen Ev Yok

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Silvan’da 12 gü...

Haberler 16.11.2015, 13:45
Tanrıkulu: Kurşunlanmayan, Hasar Görmeyen Ev Yok

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Silvan’da 12 gün süren sokağa çıkma yasağı sırasında yaklaşık 10 bin kişinin evlerinden göç etmek zorunda kaldığını belirterek, “Kurşunlanmayan, hasar görmeyen ev yok neredeyse” dedi.

Tanrıkulu, TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Silvan’a yaptığı ziyarete ilişkin soruya Tanrıkulu, “İyi haberlerle gelmedim. Silvan’da 12 gün süren bir sokağa çıkma yasağı oldu. Sokağa çıkma yasağı sırasında yaklaşık 10 bin kişi evlerinden göç etmek zorunda kaldı. Kurşunlanmayan, hasar görmeyen ev yok neredeyse 3 mahallede, sivil insanlar yaşamını yitirdi, asker ve polisler yaşamını yitirdi” dedi.

“Bölge 7 Haziran’dan sonra ateş çemberine dönüştü” ifadesini kullanan Tanrıkulu, “7 Haziran’dan sonra yaklaşık 600’e yakın yurttaşımız yaşamını yitirdi. Bölgede bir duygusal kopuş değil, bir kopuş yaşanıyor, parlamentoya güven kalmamış, sorunların Ankara’da çözüleceği noktasında bir inanç yok” değerlendirmesini yaptı.

Olağanüstü kurultay taleplerine ilişkin de Tanrıkulu, “Olağan kongre bir yıl sonra olsaydı altı ay sonra olsaydı ben de bu talebi haklı görürdüm, en geç Ocak ayında olağan büyük kurultay toplanmış olacak. Dolayısıyla aynı anda iki kurultayı yapmanın bir manası da yok” dedi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@