Tanrıkulu: Akp Soma Üzerinden Topluma Gözdağı Vermeye Çalışmıştır

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “AKP Hükümeti Soma’dan ders çıkarmak bir yana, Soma üzerinden topluma ders vermeye, gözdağı vermeye çalışmıştır” dedi. Tanrıkulu, Soma faciasının yıldönümü nedeni

Haberler 13.05.2015, 17:52
Tanrıkulu: Akp Soma Üzerinden Topluma Gözdağı Vermeye Çalışmıştır

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “AKP Hükümeti Soma’dan ders çıkarmak bir yana, Soma üzerinden topluma ders vermeye, gözdağı vermeye çalışmıştır” dedi.

Tanrıkulu, Soma faciasının yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “301 madencinin ihmalkarlıktan dolayı katledildiği olayda, işçinin değil patronun yanında durmuş, denetleme vazifesini yerine getirmediği için bu katliama davetiye çıkarmış olan AKP hükümetinin tek bir üyesinin yargılanmaması, istifa dahi etmemesi, AKP düzeninin özeti gibidir. AKP’nin Soma’daki duruşu, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanının bir Somalıya attığı tekmeyle özetlenmiştir” dedi.

AKP Hükümetinin Soma’dan ders çıkarmak bir yana, Soma üzerinden topluma ders vermeye, gözdağı vermeye çalıştığını iddia eden Tanrıkulu,  “Ancak başta Soma olmak üzere bütün iş cinayetlerinin öncelikli sorumlusu etkin denetim mekanizmaları kurmayan ve madencinin ölümünü kadere, fıtrata bağlayan AKP hükümeti ve onun ilgili bakanlıklarıdır” açıklamasını yaptı. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@