Tanal: Diyanet İşleri Başkanı Makam Aracını İade Etti Mi?

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Diyanet İşleri Başkanı’nın makam aracını iade edip etmediğini sordu. Tanal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde

Haberler 06.05.2015, 11:32
Tanal: Diyanet İşleri Başkanı Makam Aracını İade Etti Mi?

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Diyanet İşleri Başkanı’nın makam aracını iade edip etmediğini sordu.

Tanal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez’in 4 Mayıs 2015 tarihinde yaptığı açıklama doğrultusunda 976 bin TL’lik Mercedes s500 marka makam aracını ibreti alem olsun diyerek iade etmek için herhangi bir girişimi olmuş mudur?

Basına ve kamuoyuna karşı makam aracını iade edeceğini belirten Diyanet İşleri Başkanı’nın böyle bir talebi olduysa kendisine ne yanıt verilmiştir?

Diyanet İşleri Başkanı makam aracını kimlere ibret olsun iade edeceğini söylemiştir?

Diyanet İşleri Başkanı makam aracını iade ederse bu durum özel uçaklara, binlerce liralık makam araçlarına, helikopterlere binen bürokratlara mı ibret olacaktır?

Diyanet İşleri Başkanı makam aracını iade ederse yerine kamu görevinde kullanması için kaç liralık hangi araç temin edilecektir?

İade edilen araç hakkında nasıl bir tasarrufta bulunulacaktır?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@