Tahliye İçin Yapılanlar Kamikaze Girişimi

ANKARA(ANKA) – Başbakan Eski Yardımcısı Emrullah İşler kimi tutukluların salıverilmesine ilişkin son günlerde başlatılan girişimlerin bir “kamikaze girişimi” olduğunu belirtti. AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, ya

Haberler 28.04.2015, 17:52
Tahliye İçin Yapılanlar Kamikaze Girişimi

ANKARA(ANKA) – Başbakan Eski Yardımcısı Emrullah İşler kimi tutukluların salıverilmesine ilişkin son günlerde başlatılan girişimlerin bir “kamikaze girişimi” olduğunu belirtti.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, yargıda yaşanan tahliye tartışması ile ilgili açıklamasında “Türk hukuk tarihinde böyle bir tablo ile ilk defa karşı karşıyayız. 17-25 Aralık bir yargı darbesi idi. 17-25 Aralık’ın ardından hem yerel seçimlerde hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde böyle bir yapılanmanın, paralel devlet yapılanmasını var olduğunu anlattık. Milet de bu yapının farkına vardı ve seçimlerde gerekeni yaptı” dedi.

İşler, son yaşanan tahliyeler ile ilgili olarak “Son yaşanan olay yargı darbesidir. Pervasızca yapılan bir harekettir. Yangından mal kaçırırcasına yapılan hareketi akıl tutulması olarak ifade edebiliriz, bir harakiri girişimi olarak değerlendirebiliriz ve bir kamikaze girişimidir. Yargıya sürülmüş kara bir leke olarak açıklayabiliriz. Yargının siyasallaşmasından şikâyet ettik. Bir grup yargı mensubunun örgütselleştiğini ifade edebiliriz. Biz bunu paralel örgüt olarak görüyoruz” dedi.

-HSYK GEÇ KALDI-

İşler “Bir yerlerden talimat alarak yargıçlık yapılamayacağını ifade eden Anayasa Mahkemesi Başkanının açıklaması son derece yerinde. HSYK hâkimleri görevden uzaklaştırdı. Üst yargı kurumları bu konuda net tavır aldı” görüşünü savundu.

Emrullah İşler yaşanan son olayın paralel yapılanmanın varlığının ispatı olduğunu da bildirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@