Süleyman Soylu: Murat Karayılan'ı Yakalayıp Bin Parçaya Bölmezsek Şehitlerimiz Yüzümüze Tükürsün!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 13 Türk vatandaşının Irak'ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesine sert tepki gösterdi. Bakan Soylu açıklamasında, “Murat Karayılan'ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün” dedi.

Süleyman Soylu: Murat Karayılan'ı Yakalayıp Bin Parçaya Bölmezsek Şehitlerimiz Yüzümüze Tükürsün!

Türkiye'de PKK tarafından Irak'ın Gara bölgesinde şehit edilen 13 Türk vatandaşının acısını yaşıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya dair bir açıklama yaparak sert ifadeler kullandı.

PKK'YI AKLAMAYA ÇALIŞAN PİSLİKLER VAR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit olan vatandaşların 6 yıl önce PKK tarafından kaçırıldığını söyleyerek, “6 yıl önce bu vatandaşlarımız PKK tarafından kaçırılarak Kuzey Irak'ta alıkonulmuştur. 13 evladımız alçakça, kalleşçe şehit edildi. Bunun üzerine hala daha bu hain PKK'yı aklamaya çalışan pislikler var.” dedi.

Türkiye'nin ciğerlerinin yandığını söyleyen Bakan Süleyman Soylu, “PKK ile aynı açıklamayı yapmaktan utanmayan, yüzleri kızarmayan, ar damarı tarumar olmuş haysiyetsizler var. Evlatlarımıza ve ailelerine çektirdiklerinin hesabı soruldu ve sorulmaya da devam edilecek. İnsan gibi can vermeyecekler, hak ettikleri gibi geberip gidecekler.” ifadelerini kullandı.

MURAT KARAYILAN'I YAKALAYIP BİN PARÇAYA BÖLECEĞİZ!

PKK'nın kalleş saldırılarının hesabının tüm sorumlulardan sorulacağını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “PKK'nın evlatlarımızı şehit eden alçak teröristlerinin gebermesi ile bu iş kalmayacak. Buradan sözümüz olsun. Murat Karayılan'ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@