Süleyman Soylu Gara'ya Giden HDP'li Milletvekilinin Kim Olduğunu Açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde TBMM'de yaptığı konuşmada Gara'ya PKK kampına giden HDP'li bir milletvekili olduğunu söylemişti. Bakan Soylu bu milletvekilinin kim olduğunu açıkladı.

Süleyman Soylu Gara'ya Giden HDP'li Milletvekilinin Kim Olduğunu Açıkladı!

Gara'da bulunan PKK kampını ziyaret eden HDP'li milletvekilinin kim olduğuna dair İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi.

BAKAN SOYLU GARA'YA GİDEN MİLLETVEKİLİNİ AÇIKLADI!

A Haber'de canlı yayına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. TBMM'de geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada, “Gara'ya giden HDP'li bir kadın milletvekili var” diyen Bakan Soylu bu milletvekilinin kim olduğunu açıkladı.

TESLİM OLAN TERÖRİST ANLATMIŞ!

Teslim olan bir teröristten edinilen bilgiyi açıklayan Bakan Süleyman Soylu, “2017 yılında terör örgütüne katılmış olan birisi geçtiğimiz günlerde devlete teslim oldu. İşte terör örgütlerinin en büyük korkusu bu teslim olan kişilerin bize anlatacaklarıdır. Zira o kişi de bize önemli bilgiler verdi. 2017'de bu işi önce Nusaybin ve Kızıltepe'ye gidiyor. Sosyal medyadan tanıştığı birisinin ikna etmesiyle de gidip terör örgütüne katılıyor. Ardından bu kişiye bir telefon numarası veriliyor. Bu telefon numarası HDP'li eski milletvekili Hatice Kocaman'ın telefon numarası. Bağlantı gayet açık ve net.” dedi.

GARA'YA GİDEN MİLLETVEKİLİ DİLAN DİRAYET TAŞDEMİR!

HDP'li eski milletvekilinin telefonundak terör örgütüne katılacak kişinin irtibat kurduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Bu kişi Hatica Kocaman'ı arıyor. Ona terör örgütüne katılmak istediğini söylüyor. Kocaman ise ona telefonda böyle şeyler konuşulmaz diyerek buluşmak için sözleşiyorlar. Ardından buluşuyorlar bu kişi gidip bir süre Hatice Kocaman'da kalıyor. Sonra da terör örgütüne katılarak Gara'da eğitim alıyor. Gara'dan sonra da Mahmur'a gideceği bu kişiye söyleniyor. Mahmur'a gitmek için Gara'dan birisiyle arabaya biniyor. Yanındaki diyor ki bunu tanıdın mı? Bu kişi hayır tanımadım cevabını verince yanından bu sefer o kişinin kim olduğunu söylüyor. O kişi şu anda TBMM'de bulunan, milletvekili maaşı alan, milletvekilliğinin tüm imkanlarını sonuna kadar kullanan HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir'dir.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu açıklamaları büyük yankı uyandırdı. 13 Türk askerinin ve polisinin rehin tutulduğu Gara'ya sık sık gidip geldiği tespit edilen HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir hakkında işlem başlatılıp başlatılmayacağı bilinmiyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@