Süleyman Soylu'dan Gara Operasyonu Eleştirilerine Sert Tepki: Enayilik Devlet Adabı Değildir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonundan gelen acı haberlerin ardından muhalefetin takındığı tavıra tepki gösterdi. Bakan Soylu kalleşliğe karşı birlikte bedel ödettirebilme fırsatının kaçırıldığını söyledi.

Süleyman Soylu'dan Gara Operasyonu Eleştirilerine Sert Tepki: Enayilik Devlet Adabı Değildir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonunda 13 rehin tutulan asker ve polisin PKK tarafından şehit edilmesi olayının ardından yaşananlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK EYLEMİ YAPANA NE DİYECEĞİZ?

Yaşanan acı olaya dikkat çeken Bakan Süleyman Soylu, “gara'da 13 masum insanımızı kafasına kurşun sıktılar. Onlara 6 yıldır işkence ettiler. Birilerinin dediği gibi orada misafir edilmediler. İşkence yapıp sonra da ldürdüler. Üniversitelerde devrim devrim diye slogan atanlardan bir tane kınama geldi mi? Gelmez çünkü onların tiynetleri aynı. Biz teröriste çıkıp terörist dediğimizde bizi eleştiriyorlar. Öcalan için özgürlük eylemi yapana ne diyeceğiz?” dedi.

ENAYİLİK DEVLET ADABI DEĞİLDİR!

Terör ile mücadelede siyasi nezaket beklenmemesi gerektiğini söyleyen Bakan Soylu, “Terör örgütü oldukları açık yani suç gayet net şekilde ortada duruyor. Terörist suçlu değil ama biz suçlu oluyoruz. Terör örgütüne laf edemeyenler bizden siyasi nezaket ve devlet adabı beklemesin. Kimse kusura bakmasın enayilik devlet adabı değildir. Hele helebu devletin adabı hiç değildir.” ifadelerini kullandı.

Devlet adabını muhalefet liderlerine gösterdiklerini söyleyen Bakan Soylu, “Olayın hemen ardından iki bakan olarak muhalefet liderlerini ziyaret edip mevzuyu en ince ayrıntısına kadar anlattık. Bilmedikleri tek bir ayrıntı kalmadı. O görüşmelerde biz bütün samimiyetimizi konunun siyaset üstü olması nedeniyle ortaya koyduk. Peki karşılığı ne oldu? Bir siyasi nezaket mi gördük? Sayın Kılıçdaroğlu grup toplantısına çıkarak konuyu siyasi tartışmaya dönüştürdü? Devlet adabı, siyasetçi adabı bu mudur? Kılıçdaroğlu'nun olayın sorumlusu olarak sayın Cumhurbaşkanımızı hedef göstermesi PKK'yı aklamaya çalışmaktır. Gerçekten çok üzüldük. Gittik kendisine olayın vehametini, yaşanan vahşetin tüm detaylarını anlattık. Üzüntümüzü ifade ettik ama sonradan yaptığı konuşmanın metninde en küçük değişiklik yapmamış. Biz dinlerken onun haline üzüldük.” şeklinde konuştu.

KALLEŞLİĞE HEP BİRLİKTE FATURA ÖDETEBİLME FIRSATINI KAÇIRDIK!

Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşme hakkında konuşan Bakan Soylu, “Gitmişiz, detayları anlatmışız, herhangi bir sorunuz varsa aklınıza takılan bir husus varsa sorun cevaplamaya hazırız demişiz. Onsan sonra hepimizin canını yakan bu alçak olaydan Cumhurbaşkanımızı sorumlu tuttuğunu açıklıyor. Bu PKK'yı aklama gayreti değil de nedir? Biz bu kalleşliğe hep birlikte siyasi parti ayrımı gözetmeksizin fatura ödetebilme fırsatını kaçırdık. Ülkece üzüntümüzün sebebi budur.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@