Sosyal Medya Soruşturması

Sosyal medya paylaşımlarında TCK kapsamında hakaret, tehdit ve sövme yer aldığı gerekçesiyle 2014 yılından bu yana 15 adet inceleme ve soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Haberler 30.10.2015, 11:45
Sosyal Medya Soruşturması

ANKARA (ANKA)- Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, sosyal medya paylaşımlarında TCK kapsamında hakaret, tehdit ve sövme yer aldığı gerekçesiyle 2014 yılından bu yana 15 adet inceleme ve soruşturma başlatıldığını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu soru önergesinde, 2014-2015 yılları arasında sosyal medyada mesaj yayınladığı gerekçesiyle bakanlık personeli hakkında soruşturma açılıp açılmadığını sordu.

-15 ADET İNCELEME VE SORUŞTURMA BAŞLATILDI-

Soru önergesini yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı,  sosyal medya paylaşımlarında TCK kapsamında hakaret (devlet büyüklerine ve dini değerlere hakaret), tehdit ve sövme yer aldığı gerekçesiyle 2014 yılından bu yana, Bakan’ın onayları gereğince 15 adet inceleme ve soruşturma başlatıldığını, 11 adet soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

-“1 SANATÇI HAKKINDA SÖZLEŞMENİN FESHİ”-

Kültür ve Turizm Bakanı düzenlenen raporlarda; 1 müdür, 3 sanatçı, 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 1 bilgisayar işletmeni hakkında yazılı dikkat çekme, 2 sanatçı hakkında kınama, 1 sanatçı hakkında sözleşmenin feshi, 1 bilgisayar işletmeni ve 1 arkeolog hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması ve bakanlığı temsilen görev verilmemesi, 1 koruma ve güvenlik görevlisi hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması ve suç duyurusu, 1 müdür vekili hakkında işlemden kaldırma ile 1 sanatçı ve 1 bilgisayar işletmeni hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına bildirme teklifleri getirildiğini, söz konusu raporların bakan onaylarına bağlanarak sonuçlandırıldığını ve önerilen tekliflerin gereği yerine getirilmek üzere ilgili birimlere gönderildiğini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı, 1 müdür yardımcısı hakkında düzenlenen inceleme raporunun makama arz edildiğini belirterek, “Sayın Bakan’ın takdirleri beklenmektedir. Ayrıca 1 müdür vekili, 1 teknisyen ve 1 sanatçı (rejisör) hakkında başlatılan inceleme-soruşturma süreci ise halen devam etmektedir” dedi.

Bakan Topçu, bakanlığına iletilen herhangi bir mobbing şikayeti bulunmadığını bildirdi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@