Sosyal medya karıştı!

CHP'li Gürsel Tekin, bedelli askerlik hakkında flaş açıklamalar yaptı. Tekin, CHP'nin iktidar olması halinde bedelli askerliğin iptal olacağını söyledi.

Haberler 18.08.2015, 22:00
Sosyal medya karıştı!

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP'nin iktidar olması halinde bedelli askerlik yapanların askerliklerinin iptal edileceğini belirtti.

Tekin, “Biz imkanı olmayan çocuklarımız da faydalansın dedik, belli bir zumrenin çocukları faydalandı. Bütün nimetlerden siyasetçilerin çocukları yararlanacak, külfetleri garibanların çocukları çekecek. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Bedelli olanlar... Bütün o bedelli olanları iptal edeceğiz" dedi.

"SİYASETÇİLERİN ÇOCUĞU OLAĞANÜSTÜ DURUMDA ASKERE GİTMELİ"

 

"Bu ülkede barışı, kardeşliği, sosyal bütünlüğü düşünmek istiyorsak birinci önceliğimiz toplumsal duyarlılık içerisinde siyasetçilerin tamamı, başta sayın Cumhurbaşkanı'nın çocuğu, sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun oğlu ve bizim çocuklarımız..." diyen Gürsel Tekin, konuşmasının devamında, "Bizim çocuklarımızı askere gönderelim. Siyasetçilerin çocukları askere gitmeli eğer olağanüstü bir durum varsa. Söz konusu vatansa önce çocuklarımızı göndermeliyiz.

 

En az Stalin, Mao kadar bizim de duyarlı olmamız lazım. Yoksul, perişan vatandaşın çocukları şehit düşecek, biz de önümüzdeki seçimde hangi siyasi parti oyunu 2 puan daha yükseltebilir arayışı içine girmemiz bu bir vahim olaydır." dedi.

 

"BEDELLİ ASKERLİK YAPANLARIN ASKERLİĞİNİ..."

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlunun bedelli askerliği reddettiğini belirten Gürsel Tekin, "Kaç tane siyasetçinin oğlu bedelli askerliği reddedebildi?" diye sordu. Gürsel konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Bu bedelliyi çocuklarınızı kurtarmak için mi çıkardınız? İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak şuna emin olmanızı istiyorum, baştan 7 Haziran'dan itibaren sayın Genel Başkanımız, MYK'mız, parti meclis üyelerimiz, vekillerimiz bir tek şeye odaklandı; bu terör yangınını nasıl söndürebiliriz? Bu yangın konusundan nasıl bir katkımız olabilir.

Sayın Davutoğlu dün aynen şu cümleyi kullandı; çok çaba sarf ettim. Sayın Davutoğlu bir çaba sarf etmediniz. Kimseyi kandırmayın."

http://www.piramithaber.com/gundem/sosyal-medya-karisti-h54999.html

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@