Siyasi Partilerin Milletvekili Geçici Aday Listeleri Açıklandı(5/son): Hdp Listesi

ANKARA (ANKA) - Yüksek Seçim Kurulu’nun, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için geçici milletvekili aday listeleri Resmi Gazete’nin son mükerrer sayısında açıklandı. HDP Adıyaman adayları arasında sıra d

Siyasi Partilerin Milletvekili Geçici Aday Listeleri Açıklandı(5/son): Hdp Listesi

ANKARA (ANKA) - Yüksek Seçim Kurulu’nun, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için geçici milletvekili aday listeleri Resmi Gazete’nin son mükerrer sayısında açıklandı.

HDP Adıyaman adayları arasında sıra değişikliğine gitti. 2. sırada olan Yasin Tahta 4. sıraya kaydırıldı. 4. sıradaki Ferhat Temel de 2. sıraya yükseldi.

Afyonkarahisar’da 3. sırada aday gösterilen Mustafa Koçer'in yerine Vedat Kaya getirildi. Yine 5. sırada da Hasan Koçak listeden çıkarılarak İsmail Kaçmaz aday gösterildi.

 

-ANKARA VE DİYARBAKIR’DA DEĞİŞLİK-

 

Ankara 2. bölgede de değişikliğe giden HDP’de, 6. sıradan İsmet Yalçınkaya yerine Ayfer Balıkçı aday gösterildi.

HDP, İstanbul’da ise alt sıralarda bazı isimlerde değişlikliğe gitti.

Bartın’da 2. sıra değişti, Sinan Çoksu’nun yerine Keskin Erol aday gösterildi. Bitlis’te de 3. sıradaki Osman Fatih Şanlı yerine Zeynel Omay aday oldu.

HDP, Diyarbakır’da da değişlik yaptı. 10. sırada Adnan Cengiz yerine ekonomist Edib Berk’i aday gösterdi.

Edirne’de 2. sıradan aday olan Hasan Şimşek’in yerine Mehmet Çelik, Elazığ’da da 4. sıradan aday olan Abdullah Karahan yerine İbrahim Bingöl getirildi.

Erzurum’da 2. sırada Kamil Aydın yerine Mehmet Bayraktar, 5. sırada Helin Akın yerine Ayfer Kırmızı, 6. sırada Canşah Çelik yerine Sebahat Işıklı aday oldu.

Eskişehir’de 4. sıra adayı Gülser Şenşafak’ın yerini Fatma Curka aldı.

Hatay’da da 3. Sırada Arife Aymaz yerine Hamdiye Turgay aday oldu.

Sinop’ta ilk sırayı değiştiren HDP Cemil Yıldız yerine Zeki Çelik’i aday gösterdi.

Trabzon’da da değişikliğe gidilirken, 2. sırada Mehmetcan Mutlu 3. sırada ise Abdulselam Kılıç aday gösterildi.

Uşak’ta ilk sıra değişerek, Esengül Demir yerine Hanife Güzel listede yer aldı.

Van’da da 6. sıradaki Musa İtah yerine Selami Özyaşar aday gösterildi.

HDP, Yozgat’ta ise ilk sıra dahil 3 isim birden değiştirdi. Yozgatta, birinci sıradaki Ali Albostanlı’nın yerine Metin Eroğlu aday oldu.

HDP’nin milletvekili geçici aday listesi şöyle:

 

-ADANA-

 

1) Rıdvan Turan

2) Meral Danış Beştaş

3) Vedat Özkan

4) Beyhan Günyeli

5) Tugay Bek

6) Hatice Kavran

7) Barış Karabıyık

8) Feride Peynirci

9) İsmail Başaran

10) Nefise Balyemez

11) Reşit Ertaş

12) Kader Duman

13) Hıdır Koluman

14) Feyruze Gümüş

 

ADIYAMAN

 

1) Behçet Yıldırım

2) Ferhat Temel

3) Ayten Yılmaz

4) Yasin Tahta

5) Birsen Tunç

 

AFYONKARAHİSAR

1) Remzi Yaşar Dikmenyıldız

2) Cavidan Nizamoğlu

3) Vedat Kaya

4) Müge Yamanyılmaz

5) İsmail Kaçmaz

 

AĞRI

1) Leyla Zana

2) Berdan Öztür

3) Dirayet Taşdemir

4) Mehmet Emin İlhan

 

AKSARAY

1) Bircan Duman

2)İsmail Doygun

3)Bahar Göncü

 

AMASYA

1) Çiğdem Atalay

2) Nurettin Alkan

3) Mustafa Irmak

 

ANKARA 1. BÖLGE

1) Sırrı Süreya Önder

2) Serkan Özkan

3) Songül Erol Abdil

4) Perihan Kiraz

5) Firdevs Kantar

6) Celal Demir

7) Zelal Deniz Demir

8) Mehmet Tekin Okay

9) İsmehan Sarıateş

10) Burcu Yıldırım

11) Bülent Durukan

12) Nursel Güvendir

13) Emin ÇarbUğa

14) Sündüs Keleş

15) Hüseyin Ateş

16) Ahmet Demirel

17) Nazik Kılıç

18) Abdulkani Tatlısu

 

ANKARA 2. BÖLGE

1) Mahmut Menduh Uyan

2) Gülsen Ülker

3) Aydın Çubukçu

4) Nursel Öztürk

5) Remziye Güçlü

6) Ayfer Balıkçı

7) İlknur Yılmaz

8) Kamber Ateş

9) Mehtap Özkan Deliduman

10) Orhan Çelebi

11) Münibe Koç

12) Gülistan Aydoğdu

13) Şerif Oti

14) Dilek Ertürk

 

ANTALYA

1) Saruhan Oluç

2) Deniz Yıldırım

3) Nuray Erçağan

4) Hadi Cin

5) Aysel İbili

6) İshak Kahraman

7) Gülkız Türk

8) Atalay Mete

9) İlkin Manya

10) Hasan Kıyafet

11) Leyla Ruken Yolcu

12) Savaş Sezgin

13) Songül Şarklı

14)Ebru Ergen Korkmaz

 

ARDAHAN

1) Taşkın Aktaş

2) Arzu Moco

 

ARTVİN

1 Recep Demirci

2) Celal Osmanağaoğlu

 

AYDIN

1) Filiz Koçali

2) Muzaffer Yöndemli

3) Sevay Akkan Açıcı

4) Kibar Boza

5) Mahmut Nacar

6) Derviş Peker

7) Ayfer Demirel

 

BALIKESİR

1) Cefer Çelik

2) Bedri Arık

3) Esengül Beşli

4) Ahmet Zeki Açıkgöz

5) Ayşe Işık

6) Şuayip Çetin

7) Hayrettin Şen

8) Faruk Nafiz Sayın

 

BARTIN

1) Diren Cevahir Şen

2) Keskin Erol

 

BAYBURT

1) Abdulkadir Canalır

2) Mercan Cevahir

 

BATMAN

1) Ali Atalan

2) Saadet Becerikli

3) Ayşe Acar Başaran

4) Hasan Yağız

 

BİLECİK

1) Perihan Karakoç

2) Ömer Ege

 

BİNGÖL

1) Hişyar Özsoy

2) Serhat Gümüş

3) Sevgi Örüç

 

BİTLİS

1) Mizgin Irgat

2) Mahmut Celadet Gaydalı

3) Zeynel Omay

 

BOLU

1) Nevzat Sancak

2) Nur İriboy

3) Güner Yavuz

 

BURDUR

1) Celal Çiçek

2) Betül Taylan

3) Taner Taş

 

BURSA

1) Asiye Kolçak

2) Metin Kılıç

3) Hüseyin Armağan

4) Ceylan Erol

5) Şahin Akın

6) Fatma Özen Çerençe

7) Mehmet Deniz Büyük

8) Rüstem Avcı

9) Hatice Ateş

10) Ali Dağ

11) Birgül Asena Hızal

12) Şenol Gül

13) Münesra Geçimli

14) Bertal Camkıran

15) Gurbet Çelik

16) Rahim Dede

17) Nuri Baygındır

18) Mehmet Erdoğan

 

ÇANAKKALE

1) Özlem Ergün Açanal

2) Mihriman Şah

3) Ergün Fidan

4) Leyla Yavuz

 

ÇANKIRI

1) Selfinaz Göçmez

2) Hüseyin Karakaş

 

ÇORUM

1) Muharrem Özünel

2) Ümit Küçükbayatlı

3) Meliha Üşüdür

4) Hasibe Beyaz

 

DENİZLİ

1) Perihan Üge

2) Ahmet Turhan

3) Emine Yalçın

4) Dilaver Senem

5) Ayfer İnan

6) Yunus Özdemir

7) Özgür Çavuşoğlu

 

DİYARBAKIR

1) İdris Baluken

2) Nursel Aydoğan

3) Nimetullah Erdoğmuş

4) Feleknas Uca

5) Altan Tan

6) Çağlar Demirel

7) Ziya Pir

8) İmam Taşçıer

9) Sibel Yiğitalp

10) Edib Berk

11) Nesrin Hilal Şanlı

 

DÜZCE

1) Yüksel Budak

2) Ali Şeker

3) Abdurrahman Oğuz

 

EDİRNE

1) Hülya Yer

2) Mehmet Çelik

3) Sedat Zımba

 

ELAZIĞ

1) Orhan Demirbağ

2) Türkan Bingöl

3) Ali Cemal Zülfikar

4) İbrahim Bingöl

 

ERZİNCAN

1) Erol Ağdaş

2) Fatima Turan

 

ERZURUM

1) Seher Akçınar Bayar

2) Mehmet Bayraktar

3) Şiyar Aslan

4) Dilin Bingöl

5) Ayfer Kırmızı

6) Sebahat Işıklı

 

ESKİŞEHİR

1) Mete Günay

2) Rukiye Güven

3) Hasan Hüseyin Karabulut

4) Fatma Curka

5) Ceren Gökçe

6) Barış Sulu

 

GAZİANTEP

1) Celal Doğan

2) Mahmut Toğrul

3) Gülseren Kocaer

4) Fatoş Çetinkaya

5) Berivan Özpolat Şimşek

6) Osman Demirci

7) Tuğçe Özsoy

8) Mahmut Fermanoğlu

9) Güzel Koç

10) Dilek Büyükkaya

11) Macit Bozkurt

12) Recai Yılmaz

 

GİRESUN

1) Filiz Çakır

2) Nalan Coşkun

3) Kazım Yaman

4) Mustafa Yusufoğlu

 

GÜMÜŞHANE

1)Hayati Günal

2)Rahime Yılmaz Acet

 

HAKKARİ

1) Selma Irmak

2) Nihat Akdoğan

3) Abdullah Zeydan

 

HATAY

1) Nihat Eraslan

2) Kerem Nalbant

3) Hamdiye Turgay

4) Şefik Fırıncıoğulları

5) Hilmiye Kızılay

6) Seyhan Nural

7) Şirin Nur Vural

8) Bekir Soylu

9) Abdulkerim Aslan

10) Peri Çiftçi

 

IĞDIR

1) Mehmet Emin Adıyaman

2) Kıznas Türkali

 

ISPARTA

1) Hazne Arslan

2) Ömer Kartal

3) Gözde Kaya

4) Hacer Ertürk

 

İSTANBUL 1. BÖLGE

1) Selahattin Demirtaş

2) Hüda Kaya

3) Erdal Ataş

4) Serpil Kemalbay Pekgözegü

5) Abdullah Bülent Uluer

6) Hasan Gülüm

7) Nuriye Avşar

8) Nilgün Ongan

9) Kemal Peköz

10) Sezin Uçar

11) Murat Mıhçı

12) Semra Güven Alkan

13) Musa Piroğlu

14) Hürriyet Özçelik

15) Çağdaş Küçükbattal

16) Zeynep Çakmakçı

17) Abdulbaki Boğa

18) Süheyla İnal

19) Altan Açıkdilli

20) Nurhan Yıldırım

21) Cemal Çoban

22) Filiz Yalçın

23) Ömer Aşkara

24) Necmiye Güneş

25) Ahmet Aydın

26) Mehmet Zahir Sarıtaş

27) Hasan Hüseyin Küçükaydın

28) Beste Kaplan

29) Fatma Saygılı

30) Ayşegül Şerefhanoğlu

31) Erman Ergin

 

İSTANBUL 2. BÖLGE

1) Turgut Öker

2) Filiz Kerestecioğlu

3) Sezai Temelli

4) Şerife Erbay

5) Salih Şahin

6) Arife Çınar

7) Tahsin Yeşildere

8) Gülsüm Ağaoğlu

9) Deniz Zarakolu

10) Flor Uluk

11) Neval Tan

12) Eyüp Güneysel

13) Fatma Özdemir

14) Abdullah Baran Uğurlu

15) Meliha Varışlı

16) Mehmet Saltoğlu

17) Elif Şahsın Sırlıoğlu

18) Hıdır Karadaş

19) İncisel Alptekin

20) Sabri Gül

21) Saime Oğuzhan

22) Feride Elçin

23) Barış Koçak

24) Dilber Koçak

25) Meltem Teker

26) Medine Akbaba

 

İSTANBUL 3. BÖLGE

1) Pervin Buldan

2) Garo Paylan

3) Levent Tüzel

4) Ali Kenanoğlu

5) Beyza Üstün

6) Ayşe Berktay Hacımirzaoğlu

7) Kemal Parlak

8) Abdulhekim Daş

9) Zehra Şahin Yeşil

10) Şefika Gürbüz

11) Halime Yavuz

12) Süleyman İskenderoğlu

13) Hülya İmak

14) Fırat Epözdemir

15) Fatma Beyhan Eroğluer

16) Mehmet Şerif Öner

17) Nazire Güreş

18) Yakup Mavzer

19) Elif Bulut

20) Sevgi Yalçın

21) Suner Sakçı

22) Dilek Sultan Nayman

23) Erkan Metin

24) Nergiz Vasfioğlu

25) Ahmet Kılıç

26) Burcu Demirbaş

27) Abdulcelil Öztekin

28) Cemile Akgün

29) Hülya Bayram

30) Mehmet Aygül

31) Halil Savda

 

İZMİR 1. BÖLGE

1) Ertuğrul Kürkçü

2) Ferhan Ademhan

3) Pınar Aydınlar

4) Ayşe Erkek

5) Bahattin Canbeyli

6) Ahmet Önerge

7) Hülya Gürgör

8) Melike Arı

9) Bayram Ercan

10) Ülkü Yalçınkaya

11) Ayşe Özen

12) Kamil Ağaoğlu

13) İnci Dal

 

İZMİR 2. BÖLGE

1) Müslüm Doğan

2) Eylem Yıldız

3) Zeki Gül

4) Pınar Türk

5) İbrahim Akın

6) Semra Uzunok

7) Berrin Esin Kaya

8) Süleyman Gündüz

9) Dilek Bakış

10) Özer Akdemir

11) Zeynep Acar

12) Şehnaz Baba Aktaş

13) Hamdi Öztürk

 

KAHRAMANMARAŞ

1) Aziz Tunç

2) Ayşenur Vaizoğlu

3) Ali Dusak

4) Nuran İmir

5) Emre Genç

6) Meryem Yıldız

7) İbrahim Şahindal

8) Mehmet Çat

 

KARABÜK

1) Müşerref Serap Yolcu

2) Sadık Uçak

 

KARAMAN

1) Hüseyin Mertoğlu

2) Sibel Çelik

 

KARS

1) Ayhan Bilgen

2) Şafak Özanli

3) Önder Fidanbay

 

KASTAMONU

1) Hamza Özkan

2) Mehmet Zeki Çelebi

3) Özüm Vurgun

 

KAYSERİ

1) Sultan Özcan

2) Dağıstan Budak

3) Zeran Özcan

4) Hasan Daşkın

5) Necla Figan Altındağ

6) Kenan Maraşlı

7) Süleyman Gökalp

8) Bermalı Demirdöğen

9) Ethem Kabak

 

KIRIKKALE

1) Abdullah Koç

2) Şerife Günhan

3) Ayşe Durmuş

 

KIRKLARELİ

1) Emine Nilüfer Ataman

2) Mehmet Boztemir

3) Muzaffer Kaya

 

 

 

KIRŞEHİR

1) Onur Şahin

2) Ayşe Merva Aytemür

 

KİLİS

1)Kasım Kısa

2)Tülay Sarıkabadayı

 

KOCAELİ

1) Ali Haydar Konca

2) Ayfer Koçak

3) Güner Kizir

4) Dilber Beysülen

5) İbrahim Ergin

6) Sevda Özer

7) Sinan Odabaşı

8) Ayten Yılmaz

9) Hasan Afşin

10) Bediha Salhan

11) Ahmet Okuyucular

 

KONYA

1) Battal Odabaşı

2) Serap Kaya

3) Hüseyin Özkan

4) Şaziye Şener

5) Nihal Alaydın

6) Adnan Seyhan

7) Eylem Almaz

8) Kamuran Tekin

9) Gülçin Köneş

10) İbrahim Can

11) Günay Sağır

12) Sami Acar

13) Osman Çelik

14) Bülent Örüç

 

KÜTAHYA

1) Ahmet Toprak

2) Nermin Birgül Hakan

3) Ümit Aydemir

4) Aysun Cerek

 

MALATYA

1) Aydın Erdoğan

2) Perihan Yücekaya

3) Ahmet Akar

4) Latife Ulutaş

5) Betül Kurnaz Kılıç

6) Necdet Bali

 

MANİSA

1) Ali Alfatlı

2) Sibel Genç

3) Mejdel Acar

4) Mehmet Tarlabölen

5) Abidin Başboğa

6) Gülseren Ongun

7) Mustafa Yıldırım Polat

8) Cumali Yıldız

9) İhsan Çaça

 

MARDİN

1) Mithat Sancar

2) Gülser Yıldırım

3) Erol Dora

4) Mehmet Ali Aslan

5) Enise Güneyli

6) Nurullah Görhan

 

MERSİN

1) Dengir Mir Mehmet Fırat

2) Çilem Öz

3) Ali Tanrıverdi

4) Özlem Şen

5) Nursel Demir

6) Mahmut Karabulut

7) Gülay Bingöl

8) Nazım Aslan

9) Mehmet Taşçı

10) Şilan Aydın Üzgeç

11) Müslüm Tank

 

MUĞLA

1) Münevver Hürriyet Karadeniz

2) Mehmet Polat

3) Nurhayat Tekgül

4) Kamuran Resuloğulları

5) Ayla Ableyla

6) Mehmet Emin Gers

 

MUŞ

1) Burcu Çelik Özkan

2) Ahmet Yıldırım

3) Mensur Işık

 

NEVŞEHİR

1) Mete Pak

2) Funda Temel

3) Bekir Fuat Akbel

 

NİĞDE

1) Cafer Kılıç

2) İpek Ekrem

3)İbrahim Avşar

 

ORDU

1) Ahmet Cevat Güney

2) Cahit Ongunyurt

3) Güngör Ataş

4) Turan Bayrak

5) Güven Atabay

 

OSMANİYE

1) Ahmet Şakir

2) Nazlı Yusufoğlu Kızılkaya

3) Hatice Betül Çelebi

4) Emine Ruken Akça

 

RİZE

1) Necmettin Durmuş

2) Selda Karafazlı Kurşun

3) Kerem Ay

 

SAKARYA

1) Neslin Gümüş

2) İbrahim Uzen

3) Leyla Kızıl

4) Cumhur Atay

5) Ayşegül Altıntaş

6) Aydın Kınay

7) Tülay Demirtaş

 

SAMSUN

1) Alp Altınörs

2) Makbule Efe Baysal

3) İlhan Cüre

4) Sait Kocaman

5) Ahmet Çağın

6) Emine Çepni

7) Mahmut Arslan

8) Saliha Alaca

9) Erdal Yüksel

 

SİİRT

1) Kadri Yıldırım

2) Hatice Seviptekin

3) İsmail Aydın

 

SİNOP

1) Zeki Çelik

2) Ayşegül Kafkas

 

SİVAS

1) Dursun Yıldız

2) Şahturna Ağdaşan

3) Mevlüde Acar

4) Cevat Aktaş

5) Yaşar Vural

 

ŞANLIURFA

1) Osman Baydemir

2) Dilek Öcalan

3) İbrahim Ayhan

4) Leyla Güven

5) Ziya Çalışkan

6) Yasin Batan

7) Gülcan Avcı

8) Serhat Dicle Yüksel

9) Hacire Aksoy

10) Rasim Çakmak

11) Yağmur Akay

12) Asye Doğan

 

ŞIRNAK

1) Faysal Sarıyıldız

2) Leyla Birlik

3) Ferhat Encü

4) Aycan İrmez

 

TEKİRDAĞ

1) Erdal Avcı

2) Sevgi Evren Köroğlu

3) Sabri Topçu

4) Sadi Özdemir

5) Elif Güler

6) Lokman Tekin

 

TOKAT

1) Murat Toprak

2) Bahar Özer

3) Erkan Keskin

4) Şahap Yıldırım

5) Gülcan Gümüş

 

TRABZON

1) Hüseyin Taka

2) Mehmetcan Mutlu

3) Abdulselam Kılıç

4) Mehmet Mustafa Olcayto

5) Turan Çavuşoğlu

6) Nurettin Karadeniz

 

TUNCELİ

1) Alican Önlü

2) Edibe Şahin

 

UŞAK

1) Hanife Güzel

2) Mustafa Kızıldağ

3) Seyithan Yetkin

 

VAN

1) Figen Yüksekdağ Şenoğlu

2) Lezgin Botan

3) Yurdusev Özsökmenler

4) Adem Özcaner

5) Tuğba Hezer

6) Selami Özyaşar

7) Remzi Özgökçe

8) Yeliz Yıldırım

 

YALOVA

1) Nizamettin Öztürk

2) Aynur Erbay

 

YOZGAT

1) Metin Eroğlu

2) Şükrü Almaz

3) Hatice Ücar

4) Selami Üstündağ

 

ZONGULDAK

1) Ali Topaloğlu

2) Songül Tatlı

3) Fahri Bozbaş

4) İsmahan Yaşar

5) Bedirhan Güneş (ANKA/SON)
(GO/OLÇ)



Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.