Siyasetçiler Yazdıklarının Çizdiklerinin Farkında Değil

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Suruç\'taki saldırıya ilişkin değerlendirme yapan siyasetçileri eleştirdi.

Haberler 21.07.2015, 15:23
Siyasetçiler Yazdıklarının Çizdiklerinin Farkında Değil

ANKARA(ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Suruç'taki saldırıya ilişkin değerlendirme yapan siyasetçileri eleştirdi. Demirtaş, “Görünen o ki böylesine katliamlar karşısında bile ülkenin medyası, siyasetçileri birbirine yakın duramıyorlar. Hepsi kendi kinlerinde boğulmuş insanlar. Yazdıklarının çizdiklerinin farkında değiller. Bu, insanlık adına utanç verici bir durum” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şanlıurfa Suruç'taki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İnsanlıkdışı bir katliamlar karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Demirtaş, “Bu katliam sonrası yapılan bazı değerlendirmeler partimize dönük saldırılar en az bu katliam kadar acıdır. Bu katliamı yapanların ulaşmak istediklerinden çok daha çirkini maalesef Türkiye’de bazı siyasetçiler ve medya organları tarafından yapılmıştır” diye konuştu.

-“YAZDIKLARI ÇİZDİKLERİNİN FARKINDA DEĞİLLER”-

Suruç’taki patlama sonrasında HDP olarak “dikkatli olun” çağrısında bulunduklarını vurgulayan Selahattin Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

“Dünden bu yana havuz medyasının en aşağılık sesleri silahlanma çağrısı yaptık diye HDP’yi suçluyor. Bu en az katliam kadar acıdır. Dün bu ülke 32 evladını yitirdi. Görünen o ki böylesine katliamlar karşısında bile maalesef ki ülkenin medyası siyasetçileri birbirine yakın duramıyorlar. Bir birleşme ortaklaşma yaşanmıyor. Hepsi kendi kinlerinde boğulmuş insanlar bunlar. Yazdıkları çizdiklerinin farkında değiller. İnsanlık adına utanç verici bir durum. IŞID zihniyetinde olanlardan farklı değil bunlar. Bu havuz medyasının ucuz insanlarına sesleniyorum. Biliyorum paranızı kim verirse onun düdüğünü çalıyorsunuz, ama unutmayın bu topraklar insanlığın ve medeniyetin var olduğu topraklardır. Bu topraklarda insanlığı yeniden inşaa edeceğiz. Biz el ele vereceğiz her gün her saat ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar biz kardeşliği büyüterek huzur içerisinde yaşayacağız. Bundan herkes emin olsun.” (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@