Siyaset Sertleşmeye Başladı! Muharrem İnce'den Ali Babacan'a Anayasa Tepkisi!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Anayasa'nın ilk 4 maddesinin değişimine dair düşüncesini açıklamasına Muharrem ince'den sert tepki geldi. Muharrem İnce ilgili maddelerin tartışılmasının dahi kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Siyaset Sertleşmeye Başladı! Muharrem İnce'den Ali Babacan'a Anayasa Tepkisi!

Türkiye'de Anayasa değişikliği tartışmaları devam ederken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yaptığı açıklama ile büyük tepkiğ topladı.

ANAYASA'NIN İLK 4 MADDESİ TARTIŞILABİLİR DEMİŞTİ!

Anayasa'nın ilk 4 maddesinin bugün değişmesine dair bir ortamın olmadığını ifade eden Ali Babacan bunun ilerleyen dönemlerde Türkiye'de ortamın hazır olması durumunda tartışmaya açılabileceğini belirtmişti.

Ali Babacan'ın bu açıklamalarına toplumun her kesiminden kısa sürede yoğun tepkiler gelmeye başladı. Bu tepkilerden birisini de CHP'den istifa ederek Memleket Partisi'ni kurmak için hazırlıklarını sürdüren Muharrem İnce gösterdi.

MUHARREM İNCE'DEN BABACAN'A TEPKİ!

Ali Babacan'ın ifadelerinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Muharrem İnce, “Anayasamızın ilk dört maddesi devletimizin mihenk taşıdır. Bu ilk 4 madde ile sorunu olanın Türkiye Cumhuriyeti ile sorunu vardır. Bu maddelerin tartışmaya açılması, değiştirilme fikrinin eylem aşamasına geçilmesi kabul edilemez. Kim bunu yapar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerine karşı tartışma başlatırda onun karşısında dururuz.” dedi.

Ali Babacan'ın tepki çeken açıklamaları nedeniyle bugün yeni bir açıklama yapacağı iddia edildi. Oldukça sert bir karşılık gören Ali Babacan detaylı bir açıklama ile iddiasının ve sözlerinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaşacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@