Şişli Belediye Başkanı İnönü Restoranla İlgili İddiaları Yalanladı

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, hakkında gazetede çıkan kaçak restoran haberini yalanladı. İnönü, “Şahsımı ve ailemi hedef alan haberde yer verilmiş olan vakıaların maddi gerçeklerle hiçbir alakası bulunmamaktadır” dedi.

Haberler 25.07.2015, 18:15
Şişli Belediye Başkanı İnönü Restoranla İlgili İddiaları Yalanladı

ANKARA(ANKA) - Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, hakkında gazetede çıkan kaçak restoran haberini yalanladı. Haberde Hayri İnönü’nün dünürünün kaçak inşa edildiği ileri sürülen kafenin sahibi olduğu yazıldı. İnönü, “Şahsımı ve ailemi hedef alan haberde yer verilmiş olan vakıaların maddi gerçeklerle hiçbir alakası bulunmamaktadır” dedi.

İnönü yaptığı yazılı açıklamada “20 yıl önce açılmış bulunan restoranların dünürüm Semih Şeftali ile hiçbir ilişkisi bulunmadığı gibi, eski işletmecinin Belediyemiz tarafından bu yerden çıkartıldığı iddiası da doğru değildir” ifadelerini kullandı.

İnönü, haberde sözü edilen işyeri için öne sürülen iddiaları “Yıllar önce Belediye’den ‘İşyeri açma ruhsatı’ almak suretiyle faaliyet gösteren bir işletmedir. İşletmeci değişikliğinin de Belediyemiz ile doğrudan veya dolaylı bir alakası bulunmamaktadır” sözleriyle yalanladı.

İnönü yıkım emrinin gerçekleşmeme nedenini şu sözlerle açıkladı:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bu yer için yıkım emir verdiği; ama bunun Belediyemiz tarafından yerine getirilmediği de gerçek dışıdır. Kayıtlarımızın incelenmesi neticesinde; İBB’nin 5 yıl kadar önce imar planında yol olarak gözüken Kuyumcu İrfan Sokak’taki işgallerin kaldırılmasını istediği; ancak sokağın mevcut dokusunun sosyal bir ihtiyaca cevap verdiği yönündeki yerel talep nedeniyle konu hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı anlaşılmıştır.” (ANKA)

(HND/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@