Şırnak'ta 445 Terörist Teslim oldu

-Şırnak Valiliği, çözüm sürecinin başladığı tarih olan 21 Mart 2013’ten bu yana Şırnak’ta toplam 445 PKK/KCK terör örgütü mensubunun örgütten kaçarak g&uu

Haberler 13.11.2014, 18:55
Şırnak'ta 445 Terörist Teslim oldu

-Şırnak Valiliği, çözüm sürecinin başladığı tarih olan 21 Mart 2013’ten bu yana Şırnak’ta toplam 445 PKK/KCK terör örgütü mensubunun örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

 

ŞIRNAK(ANKA) – Şırnak Valiliği, çözüm sürecinin başladığı tarih olan 21 Mart 2013’ten bu yana Şırnak’ta toplam 445 PKK/KCK terör örgütü mensubunun örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

Şırnak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte olan 8 kişi terör örgütünden kaçıp Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği’ne teslim oldu.

Valilikten yapılan açıklamada, çözüm sürecinin başladığı tarih olan 21 Mart 2013’ten günümüze kadar Şırnak merkez ve ilçelerinde PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan şahısların toplam sayısı hakkında da bilgi verildi. Valiliğin açıklamasına göre, çözüm sürecinin başladığı tarihten bu güne kadar toplam 445 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu. 445 kişinin 22’si polis sorumluluk bölgesinde, 38’i Jandarma sorumluluk bölgesinde, 385’i ise Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği’ne teslim oldu.

Açıklamada, teslim olan şahıslarla ilgili tüm işlemlerin adli makamlarca yürütüldüğü de kaydedildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@