Sinirlioğlu Talabani'yi De Bilgilendirdi

ABD ile varılan İncirlik anlmaşması ile PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına yönelik operasyorlara ilişkin bilgilendirmek üzere Kuzey Irak’ı ziyaret eden Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüştükten sonra Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile biraraya geldi.

Haberler 31.07.2015, 15:19
Sinirlioğlu Talabani'yi De Bilgilendirdi

SÜLEYMANİYE(ANKA) – ABD ile varılan İncirlik anlmaşması ile PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına yönelik operasyorlara ilişkin bilgilendirmek üzere Kuzey Irak’ı ziyaret eden Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüştükten sonra Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile biraraya geldi. Buluşmada Sinirlioğlu’nun, Talabani’nin Cumhurbaşkanlığı döneminde Irak ile bölge ülkeleri arasında ilişkilerde oynadığı rolünü “övdüğü” bildiriliyor.

Erbil’deki görüşmelerin ardından Süleymaniye’ye geçen Feridun Sinirlioğlu, Celal Talabani ve lideri olduğu Kürdistan Yurtsever Birliği üst düzey yetkilileri ile biraraya geldi.  Pukmedia sitesince yansıtılan buluşma sırasında Sinirlioğlu, Talabani’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun selamını iletti.

Pukmedia’ya göre, Sinirlioğlu, Celal Talabani’nin cumhurbaşkanlığı dönemi sırasında yeni bir Irak’ın kurulmasında oynadığı rolünü övdü. Sinirlioğlu, ayrıca Talabani’nin Irak ile bölge ülkeleri arasında barış ve uzlaşı politikasını da takdir ettiğini de söyledi.

Celal Talabani’nin ise, Türk heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği ve Türkiye’deki yetkikilere selam gönderdiği belirtiliyor.  (ANKA)

(CN/ÖZK

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@